Pescara
Pescara 0:4(0:2) Milan
Milan

Igor Šestak • srijeda, 08.05.2013.

Nogometaši Milana sve su bliže osiguranju treće pozicije u Serie A i plasmanu u kvalifikacije za Ligu prvaka. Igrači Massimiliana Allegrija u srijedu su s uvjerljivih 4:0 svladali već otpisanu Pescaru na stadionu Adriatico, a junak pobjede bio je dvostruki strijelac Mario Balotelli. Osim njega, mrežu Pescare još su pogađali Sulley Muntari i Mathieu Flamini. Ante Vukušić nije bio u kadru domaćina.

Igrači Pescare ovu su utakmicu dočekali kao sigurni putnici u Serie B, a Rossonerima su se morali suprotstaviti bez nekolicine važnih igrača poput Modesta, Weissa, Quintera, Caprara, D'Agostina i vratara Pelizzolija. U zapisniku nije bilo ni hrvatskog napadača Ante Vukušića. Milan je nastupio u uobičajenoj formaciji 4-3-3 s Balotellijem, Niangom i Robinhom u napadu. El Shaarawy je dobio poštedu i ostao na klupi, Boateng nije igrao zbog suspenzije, a Montolivo, Krkić, Bonera i Antonini zbog ozljeda.

U skladu s očekivanjima, Milan je od prvog sučevog zvižduka bio bolja momčad. Već u drugoj minuti Balotelli je nakon kornera pogodio gredu, a mreža domaćeg vratara Perina zatresla se u devetoj minuti. Ćosić je u kaznenom prostoru srušio Nocerina, a najstrožu kaznu smireno je realizirao Balotelli. Milan je nastavio s dominacijom i nakon vodećeg pogotka, a vodstvo je udvostručio u 33. minuti. Centaršut Robinha volejem je u mrežu pospremio Muntari.

S 2:0 za Milan otišlo se na odmor, a treća lopta u mreži Pescare zakoprcala se nakon samo šest minuta igre u nastavku. Robinho je odlično iskoristio pogrešku domaće obrane pa idealno poslužio Flaminija, koji je iz blizine zakucao loptu iza leđa Perina. Rossonerima ni to nije bilo dovoljno, već su u 57. minuti stigli do četvrtog pogotka. Flamini je ovoga puta bio asistent, a u strijelce se drugi puta na utakmici upisao Balotelli, udarcem iz okreta s vrha peterca. Bio je to 11. pogodak Balotellija u isto toliko nastupa za Milan u Serie A.

U završnih pola sata pogodaka nije bilo, iako su se u strijelce mogli upisati Allegrijevi igrači s klupe, El Shaarawy i Pazzini. Ipak, 4:0 je Milanu bilo i više nego dovoljno za ostvarenje cilja. S tri osvojena boda pobjegao je četvrtoj Fiorentini na sedam bodova prednosti. Izgube li Viole u večernjem terminu od Siene, Milan će biti siguran na trećem mjestu koje vodi u kvalifikacije za Ligu prvaka.