Mladost (Ž) korak do obrane naslova prvaka, Međimurje s(p)retno do remija s Nedelišćem

Sportnet • nedjelja, 12.05.2013.

Cijelo kolo bilo je kompletirano već u subotu kad je odigrano svih osam utakmica, ukupno gledajući vrlo sadržajnih. Pomalo netipično, domaćim klubovima pripale su tek dvije pobjede uz tri remija. Suci su imali puno posla, podijeljeno je dosta žutih kartona i čak četiri crvena kartona, od kojih su čak tri direktna. Samo su u Koprivnici gledatelji bili zakinuti što nisu vidjeli pogotke na obje strane, Podravina se primaknula na bod razlike od drugoplasiranog Međimurja, dok na dnu tablice sve nade Križevaca polako padaju u vodu.

Odlična utakmica odigrana je u Slatini gdje je istoimeni domaćin ugostio županijskog rivala Viroviticu. Gosti su došli samo s jednim ciljem, a to je pobjeda, što su od početka počeli ostvarivati. Već u 6. minuti u vodstvo ih dovodi Ivan Devčić, a Kristijan Tadić je u 21. minuti precizan s bijele točke za 0:2. Do kraja prvog dijela domaćin se vratio u igru, Stjepan Klješčik u 32. minuti i Matija Bubaš u 38. minuti izjednačili su rezultat na 2:2. U prvih desetak minuta drugog dijela Tadić zabija drugi pogodak za vodstvo Virovitice, no ubrzo je Renato Pecolaj zabio za novo izjednačenje. Gostujućoj momčadi pobjedu je osigurao Filip Škaro pogotkom u 68. minuti za 3:4.

Nogometaši Bjelovara još su jednom neugodno iznenadili navijače na domaćem terenu, ugostili su Ivančicu i osvojili tek jedan bod. Gosti iz Ivanca poveli su u 39. minuti pogotkom Nevena Pađena iz kaznenog udarca, a Bjelovarčani su se dugo mučili ne bi li došli do izjednačenja. Uspjelo im je u 63. minuti kad je pogodak za 1:1 postigao Josip Piragić i spasio ih veće sramote.

Međimurje je u Čakovcu bilo na pragu lošeg rezultata, Nedelišće ih je držalo u šaci, no ujedno i propustilo niz prilika koje su mogle riješiti pobjednika vrlo rano. Gosti su poveli u 24. minuti kad je udarac uputio Franjo Pintarić, a udarac je skrenuo Saša Mihalic i prevario vratara domaćih za 0:1. Međimurje je zbog drugog žutog kartona u 77. minuti ostalo bez Daniela Vukovića, ali tek tada su bili najopasniji. Uz puno sreće izjednačili su u 80. minuti golom Davida Puclina, dok je za preokret strijelac bio Antonio Dodlek u 84. minuti. Nedelišću je bod lijepim lobom donio trener-igrač Davor Piškor u 88. minuti za 2:2.

Križevci su se do kraja borili protiv iskusnije momčadi Podravine, ali nisu stigli do bodova. Ludbrežani su poveli u 9. minuti pogotkom Nikole Valjka, trenutno najboljeg strijelca lige i nakon toga punih sat vremena nije bilo pogodaka. Domaćin je pogotkom Nikole Orejaša u 69. minuti uspio izjednačiti rezultat, no gosti su već u 73. minuti došli do novog vodstva preko Marka Bublića za konačnih 1:2.

Lista strijelaca

26 - Nikola Valjak (Podravina)
20 - Matija Kosec (Graničar)
18 - Karlo Balent (Čakovec), Kristijan Tadić (Čakovec), Mario Pavec (Mladost Ž.)
17 - Dominik Božak (Ivančica)
13 - Saša Mihalic (Nedelišće)

Najuvjerljiviju pobjedu kola ovog je puta ostvario Podravac u Virju protiv Graničara koji se kući vratio s pet golova u mreži. Virjani su pogotkom Bojana Brkića poveli u 18. minuti, a već u 25. minuti Matija Majetić zabija za dva gola prednosti. Petar Roščić je u 41. minuti zabio za 3:0 i tako je već nakon prvih 45 minuta sve bilo riješeno. U 60. minuti Roščić svojim drugim pogotkom zabija za visokih 4:0, gosti pogotkom Dražena Hertelendija u 73. minuti smanjuju zaostatak, no deset minuta kasnije Majetić drugim pogotkom dovršava posao i zabija za 5:1.

Uvjerljiva je bila i Mladost iz Preloga protiv Čakovca, koji nikako ne može spojiti dvije dobre utakmice u nizu. Elvis Sabol je Mladostaše doveo u vodstvo već u 6. minuti, a do kraja prvog poluvremena za nedostižnih 3:0 strijelci su bili Tino Hladnik u 27. i Davor Balent u 45. minuti. Čakovčani su u 61. minuti smanjili na 3:1 pogotkom Pone Pintarića, da bi u 85. minuti Sandi Magdalenić bio strijelac za 4:1. Glavni sudac je imao mnogo posla u zadnjim minutama, jer je u 90. minuti podijelio čak tri direktna crvena kartona, a sve zbog "udaranja protivničkog igrača nogom u nogu u prekidu igre", kako stoji u zapisniku s utakmice.

Koprivnica je svoju lošu formu nastavila i na domaćem terenu protiv Mladosti iz Ždralova, koja je ovom pobjedom pobjegla Međimurju na četiri boda razlike i stigla na korak do obrane naslova prvaka. U 18. minuti pogotkom Josipa Kozića gosti dolaze u vodstvo, dok za konačnih 0:2 pogodak postiže Mile Sučić u 82. minuti.

Još neizvjesnija završnica negoli ona Međimurja i Nedelišća viđena je u Svetom Martinu na Muri gdje je Polet ugostio Croatiju iz Grabrovnice. Pogodaka doslovno nije bilo do samoga kraja, da bi u 89. minuti Andrej Goričanec zabio za vodstvo Poleta 1:0. Dok su domaći navijači slavili pobjedu, Grabrovničani su dokazali da nema vremena opuštanju te su samo minutu kasnije pogotkom Vedrana Celišćaka izjednačili na 1:1 i osvojili bod.

• Sjena13.05.2013. u 09:55
    MLADOST ŽDRALOVI!!! Obrana naslova je 99,99% sigurna. Opet ćemo se voziti u kamionu :P