3. HNL Istok: Slavonija se bliži osiguranju prvog mjesta, BSK izgubio od Mladosti (A)

Josip Piršljin • ponedjeljak, 13.05.2013.

U 26. kolu na trećeligaškom Istoku vodeća Slavonija povećala je svoju prednost ispred BSK. Požežani su pobijedili Mladost iz Cernika, dok je ona iz Antina nanijela poraz Bjelobrđanima i povećala im zaostatak za liderom na osam bodova. Odgođena utakmica zbog snažnog pljuska koji je natopio teren u Osijeku između Olimpije i Bedema završila je pobjedom domaćih.

Iako je dva puta vodila, cernička Mladost nije na svom terenu uspjela uzeti niti bod vodećoj momčadi prvenstva Slavoniji. Cerničani su vodili preko Danijela Bungića i Igora Curića, dok su se Požežani vraćali golovima Brune Bobana i Matiasa Šulca. U sudačkoj nadoknadi Slavonija je došla do pobjede, a strijelac za 3:2 bio je Mario Pavelić.

BSK je pred svojom publikom izgubio od Mladosti iz Antina i pao je u zaostatak od osam bodova za Slavonijom. Gostujuća momčad zabila je samo jedan pogodak čime je osvojila sva tri boda, a strijelac je bio Stjepan Šimičić u 12. minuti. Tijekom izlaska iz svlačionice na početku drugog poluvremena crveni je karton dobio domaći igrač Denis Pintarić radi vrijeđanja pomoćnog suca.

Croatia je u Đakovu došla do pobjede protiv Višnjevca. Đakovčani su postigli gostima dva gola, a oba su pala u drugom poluvremenu. Najprije je za 1:0 zabio Goran Borko u 54. minuti, a dvadesetak minuta kasnije konačni rezultat postavio je Branko Nikolić. Đakovo sada ima 31 bod kao još četiri momčadi.

Najefikasniju utakmicu u ovom kolu odigrali su Oriolik i Lipik. Domaći su na kraju slavili sa 6:2. Poveli su s 3:0 golovima Domagoja Cesarca, Dominika Milinkovića i Gorana Jurića. Lipik je potom smanjio preko Danka Cerovečkog, no momčad iz Oriovca postigla je još tri gola. Mario Marković, Alen Haring i Žarko Logarušić povisili su na 6:1, a utješni gol za goste djelo je Tomislava Kužileka iz penala.

Marsonia nije uspjela doći do treće pobjede zaredom. Brođani su gostovali u Našicama gdje su izgubili s 1:0. U prvih 45 minuta nije bilo pogodaka, a u 60. minuti gol je za NAŠK postigao Ivan Kapraljević što se pokazalo dostatnim domaćima za osvajanje tri boda.

Slavija je zadržala treću poziciju rutinskom pobjedom protiv Belišća na domaćem igralištu. Prvi gol u Pleternici pao je u 50. minuti kada je strijelac bio Bruno Lovreković, a nedugo potom na 2:0 povisio je Duje Tokić. To je bio i konačan rezultat, a Belišće je ovim porazom palo na 14. mjesto.

Uspješan je na vlastitom travnjaku bio i Otok. S 2:1 je pobijedio Graničar, a do prvog gola domaći su došli već u trećoj minuti. Precizan je bio Zoran Šer, a pola sata kasnije Otok je povećao prednost golom Miroslava Prkića. U 59. minuti igrači iz Županje su smanjili na 2:1 preko Damira Vidovića, ali do kraja nisu uspjeli izjednačiti.

Utakmica Olimpije i Bedema prekinuta je u šestoj minuti nakon što je pao snažan pljusak i natopio teren u Osijeku. Dogovoreno je kako će se dvije momčadi ponovno susresti u srijedu 15. svibnja s početkom u 17 sati. U tom je dvoboju domaća momčad pobijedila s 3:0, a strijelci su bili Mateo Miličić, Mislav Tabak i Alen Buljević.