Premijer liga - Liga za prvaka, 6. kolo, 15.05.2013.
Siscia 31:32 Dubrava
Dubrava

Dubrava slavila u Sisku, domaćin propustio priliku za remi

Iz SD Brezovica:Branimir Korać • četvrtak, 16.05.2013.

Rukometaši Dubrave u šestom kolu Lige za prvaka rukometaša slavili su kod Siscije s tijesnih 32:31. Siscia je imala posljednji napad, priliku za remi, ali Totić je obranio udarac Balića i donio Dubravi pobjedu...

Siscia - Dubrava 31:32 (13:15)

Sisak, Dvorana Brezovica, gledatelja: 200

Suci: Dalibor Jurinović, Marko Mrvica

Siscia: Danijel Palaić (1 obrana), Luka Bumbak (8 obrana), Ivan Panjan; Marko Devčić 2, Dorijan Dervić, Tibor Jurjević 12(1), Dario Žarković 1, Antonio Jurković, Tomislav Balić 4, Nikola Raič 5, Jakov Hodak, Kristijan Kovačević, Petar Čutura 3, Filip Nikić, Marko Kobetić 4, Mario Prišek.
Trener: Josip Ražić.

Dubrava: Domagoj Grahovac, Tin Badžek (2 obrane), Igor Totić (12 obrana); Ante Kaleb 8, Braslav Bradić, Filip Makopek Pušec, Tomi Vozab 2, Antonio Kovačević 6, Tomislav Kljaić 4, Ivan Vida 5, Domagoj Pavlović 6, Ivan Dumenčić 1, Davor Maričić, Marko Punčec, Darko Mršić, Marko Mihaljević.
Trener: Hrvoje Horvat

Sedmerci: Siscia 1/1, Dubrava -

Isključenja: Siscia 4 minute (Jurjević, Čutura), Dubrava 10 minuta (Kovačević, Kljaić, Vida, Dumenčić, Maričić)

Nikada Dubrava nije doputovala u Sisak s većom etiketom favorita. Oslabljena domaća momčad s krnjim igračkim kadrom nadala se što dužem zadržavanju u igri, u tome j i uspjela uz maksimalno doziranje minutaže.

Kada na klupi imate sve redom juniore bez seniorskog iskustva, očekivati pobjedu protiv bilo koga u Ligi za prvaka nije lako. Dubrava je to znala i od početka susreta je krenula sa što bržom igrom kako bi izmorila domaću sedmorku i jednostavno je slomila ritmom.

Početna bezidejnost domaćina u napadu rezultirala je ranim odvajanjem Dubrave koja je već za pet minuta bila na 4:1 i pred Siscijom nije bio lagan posao. Međutim, Bumbak je s nekoliko obrana i presječenih napada gostiju pomogao Sisciji da se vrati u igru i nakon 20 minuta raspoloženi Jurjević je poravnao na 10:10 da bi golom mladog Devčića Siscia u završnici poluvremena i jedini put na susretu povela.

Ipak, u samom finišu prvog dijela gosti preko vrlo dobrog Pavlovića ipak vraćaju prednost na svoju stranu i na odmor odlaze s vodstvom 15:13.

U drugom dijelu Dubrava je imala u nekoliko navrata mogućnost prelomiti utakmicu. Održavala je prednost od dva-tri gola razlike, u 40. minuti je imala i ugodnih 23:18, ali u narednih deset minuta domaćin se uspio vratiti u susret, serijom Jurjevića, Čuture i Raiča smanjiti na 27:26 i vratiti neizvjesnost.

Nakon Jurjevićevog promašaja za poravnanje u 54. minuti, Dubrava je pobjegla na 31:28 i činilo se da je tu priči kraj. Ipak, tako nisu mislili i domaći igrači koji s dva pogotka Tibora Jurjevića i jednim Marka Kobetića poravnavaju na 31:31.

Na drugoj strani precizan je bio Ante Kaleb i pokazat će se da je to bio pogodak za pobjedu. Siscia je imala posljednji napad koji su gosti prekidali prekršajima, a posljednji pokušaj sa zvukom sirene uputio je Tomislav Balić, gađao je dobro donji kut, ali Igor Totić je 12. obranom donio Dubravi pobjedu.

Unatoč porazu, Josip Ražić može biti zadovoljan, njegovi igrači su dali sve od sebe i protiv neugodnog protivnika s odličnim Pavlovićem, Kalebom s dobrim fazama, Totićem u solidnom izdanju i vrlo dobrim Kovačevićem, odigrali su dobru utakmicu i nema im se što zamjeriti.

Siščani su se borili koliko su mogli, mogu žaliti za bodom, a s druge strane Dubrava je imala dobrih faza, međutim nije iskoristila probleme Siscije i nametnula ritam koji domaćin ne bi mogao fizički pratiti u ovom odnosu snaga.

Najefikasniji u gostujućem sastavu bili su Kaleb s osam golova te Kovačević i Pavlović s po šest dok je Totić dodao 12 obrana. U domaćem sastavu briljirao je Jurjević s 12 golova, Raič je upisao pet, a Bumbak je ostao na osam obrana iz prvog poluvremena.