Filip Han • subota, 18.05.2013.

Odigrane su utakmice 37. kola francuskog prvenstva. PSG je nastavio pobjeđivati, a od četiri momčadi koje se još uvijek bore za nastup u Europi sljedeće sezone samo je Saint-Etienne upisao pobjedu, dok je Lille podijelio bodove s Montpellierom. Nica i Lyon svoj će susret odigrati u nedjelju...

Saint-Étienne je dočekao Marseille i upisao pobjedu od 2:0. Marseille je u prošlome kolu osigurao drugo mjesto, a današnji domaćin i dalje se bori za nastup u Europi pa je ova pobjeda bila izrazito bitna. Loic Perrin zabio je za vodstvo u 25. minuti, a drugi je pogodak postigao Brandao u 43.

S ta tri boda Saint-Étienne je stigao na četvrto mjesto tablice, s bodom zaostatka za Lyonom.

Bod manje od Saint-Étiennea ima Lille koji nije uspio pobijediti Montpellier u gostima, ali je u izjednačenoj utakmici bez golova osvojio bod. Lille će u posljednjem kolu igrati upravo protiv Saint-Étiennea čime sami odlučuju o svojem konačnom plasmanu.

PSG je svoju posljednju domaću utakmicu ove sezone obilježio pobjedom, čime je uveličana proslava trećeg naslova u povijesti kluba i oproštaj od Davida Beckhama koji je najavio odlazak u mirovinu.

Parižani su s 3:1 svladali Brest koji sljedeće sezone neće nastupati u najjačoj francuskoj ligi. Domaći su poveli već u petoj minuti pogotkom Zlatana Ibrahimovića. Drugi gol bio je djelo Blaisea Matuidija nakon asistencije Beckhama u 31. minuti, a pet minuta poslije svoj 29. prvenstveni gol zabija Ibrahimović.

Evian je upisao domaću pobjedu od 2:0 nad Valenciennesom čime se znatno udaljio od zone ispadanja. Domaći su poveli već nakon dvije minute susreta golom Sabera Khalife. Khalifa je već deset minuta kasnije asistirao Fabriceu Ehretu za njegov pogodak i postavljanje konačnog rezultata.

Još je jedna momčad s dna tablice uspjela pobijediti, Troyes je s 1:0 svladao Bordeaux. Strijelac jedinog pogotka na utakmici bio je Fabien Bachir Camus u 56. minuti. Troyes je trenutno 18. momčad lige, a Bordeaux se nalazi na devetom mjestu.

Reims je identičnim rezultatom pobijedio Lorient. Grzegorz Krychowiak bio je precizan iz jedanaesterca i donio pobjedu svojoj momčadi.

Uspješna gostovanja odradili su Bastia i Toulouse. Bastia je bila bolja od Nancyja rezultatom od 1:2. Ilan je zabio za vodstvo u 48. minuti, Puygrenier je izjednačio u 60. Na kraju je ipak Modeste zabio za pobjedu gostiju i produbljivanje briga Nancyja koji u posljednjem kolu mora pobijediti i nadati se lošem rezultatu svojih konkurenata kako bi ostao u ligi.

Toulouse je identičnim rezultatom nadigrao Sochaux. U 14. minuti Sylla je zabio za prednost gostiju, drugi je pogodak bio djelo Akproa u 21. minuti., a domaći su uspjeli samo smanjiti zaostatak u 42. minuti golom Sioa.

Rennes i Ajaccio odigrali su utakmicu bez pobjednika. Diawara je zabio za Ajaccio u šestoj minuti, a izjednačio je Erdinç u posljednjim trenucima prvog poluvremena.