Zimski sportovi

Ivan Dominik • nedjelja, 19.05.2013.

U drugom dvoboju večeri sa subote na nedjelju, u polufinalu doigravanja Zapadne konferencije, San Jose Sharksi su nadigrali aktualne prvake iz Los Angelesa te uz rezultat 2:1 u produžetku smanjili deficit u seriji na 2-1. Junak pobjede Sharksa bio je fantastični Logan Couture...

San Jose Sharks (6) - Los Angeles Kings (5) 2:1 OT (1-2)

Nakon dvoboja Detroita i Chicaga u Vjetrovitom gradu, drugi su susret noći sa subote na nedjelju odigrale momčadi San Josea i LA Kingsa u polufinalu doigravanja Zapadne konferencije. Bio je to treći ogled serije, nakon što je prva dva u Los Angelesu dobio sastav Darryla Suttera, i prvi u Silicijskoj dolini, a domaća je momčad uspjela pobijediti i smanjiti zaostatak u seriji na 2-1.

U prvoj utakmici serije igranoj u San Joseu najinteresantnije je bilo u prvoj trećini, kada su zabijena oba pogotka "regularnog" tijeka utakmice. Poveli su domaćini nakon samo minutu i pol igre, a egzekutor je bio Dan Boyle, koji je zabio slapshotom s plave poslije dodavanja Patricka Marleaua i osvojenog bulija od strane Joea Pavelskog.

Međutim, LA Kingsi su se brzo vratili u egal. Obrana momčadi Todda McLellana kapitulirala je već u 11. minuti nakon svoje velike pogreške, koju je iskoristio Tyler Toffoli i backhandom postigao svoj prvi pogodak u NHL doigravanju, time izjednačivši na 1:1. Tim je rezultatom okončana i prva trećina, ali kako nije bilo golova ni kroz sljedećih 40 minuta, tako je uz izjednačenje završio i cijeli "regularni" dio ogleda pa se moralo u produžetak.

No, dodatna trećina nije puno trajala - samo minutu i pol. Jer, još pred kraj trećeg perioda kod "Kraljeva" su isključenja zaradili Robyn Regehr i Trevor Lewis, tako da su Sharksi u produžetak ušli s prednošću od dva igrača više. Kingsi su izdržali do Regehrova povratka, no Lewisov je spriječio Logan Couture, koji je sjajno poentirao u rašlje gostujućih vrata, poslije izvrsne akcije Marleaua i Joea Thorntona za konačnih 2:1 Sharksa i smanjenje u seriji na isti rezultat, kojim sada vode LA Kingsi.

Momčad iz Silicijske doline zasluženo je slavila, Antti Niemi bio je odličan s 26 obrana, dok je Jonathan Quick morao skupiti njih 38 kako bi održao svoju momčad na životu. Sharksi su "natpucali" goste uz 40:27, a time su si zaradili i priliku za izjednačenje serije na 2-2 koju će imati na svom ledu u noći s utorka na srijedu po hrvatskom vremenu.