3. HNL Sjever: Vodeće momčadi minimalnim pobjedama zadržale isti razmak

Sportnet • ponedjeljak, 20.05.2013.

28. kolo odužilo se na tri dana te je uz šest subotnjih, po jedna utakmica odigrana u petak i nedjelju. Gostima su pripala ukupno četiri boda, a zanimljiv podatak je i da su na samo jednoj utakmici obje momčadi postigle pogodak, kao i da nijedan igrač nije postigao više od jednog pogotka na utakmici. Nakon ovog kola vrlo je izvjesno da trećeligaško društvo napuštaju Križevci, dok nam tek preostaje vidjeti što će biti s Čakovcem koji je zbog dugovanja suspendiran.

Virovitica je na svom terenu dočekala Polet i uvjerljivo slavila na kraju, iako golova nije bilo sve do 63. minute kad je za vodstvo domaće momčadi strijelac bio Goran Serenčeš. Desetak minuta nakon toga Dječaci s Vegeške u roku od tri minute postižu još dva gola za pobjedu 3:0, a u strijelce su se upisali Ante Mikulić i Kristijan Tadić.

Croatia i Koprivnica još su u petak odigrale utakmicu u Grabrovnici koja je završila podjelom bodova. Sve je bilo riješeno već u prvom poluvremenu, gosti su pogotkom Milana Manojlovića stigli do vodstva u 12. minuti, dok je izjednačujući pogodak postigao Ante Starčević u 40. minuti.

Lista strijelaca

26 - Nikola Valjak (Podravina)
20 - Matija Kosec (Graničar)
19 - Kristijan Tadić (Virovitica)
18 - Dominik Božak (Ivančica), Karlo Balent (Čakovec), Mario Pavec (Mladost Ž.)
14 - Saša Mihalic (Nedelišće)

U dvoboju dviju Mladosti uspješnija je bila ona iz Ždralova koja je na domaćem terenu dugo lomila otpor preloške momčadi. Uz mnogo propuštenih prilika postigli su tek jedan pogodak, koji je djelo Mateja Bošnjaka u 56. minuti za minimalnu pobjedu lidera.

Graničaru je u Kotoribi također dugo trebalo da izigra obranu fenjeraša iz Križevaca. Goste je uoči posljednja dva kola u jako teškoj situaciji ostavio Vilim Kos koji je pogotkom u 62. minuti donio Graničaru pobjedu 1:0.

Jedinu gostujuću pobjedu u ovom kolu ostvarilo je Međimurje u Ludbregu kod Podravine, što je možda i malo iznenađenje jer samo rijetki odnose bodove iz "centra svijeta". Strijelac jedinog i pobjedonosnog pogotka za goste bio je Roberto Skoliber u 31. minuti.

Nedelišće je ugostilo Bjelovar i na kraju zasluženo osvojilo tri boda, jer su gosti stvorili samo dvije-tri izgledne prilike. Domaćin je već u 10. minuti pogotkom Franje Pintarića poveo, da bi neizvjesnost trajala sve do 69. minute kad je Saša Mihalic direktno iz kornera bio strijelac za konačnih 2:0.

Ivančica je na domaćem terenu uvjerljivo svladala Slatinu i time si osigurala opstanak u ligi. Goste je načeo Dominik Božak u 29. minuti, a već u 34. minuti Davor Priher je strijelac za 2:0. U nastavku su mrežu Slatine još napunili Karlo Murić pogotkom u 77. minuti te Marino Lančić za 4:0 u posljednjim minutama utakmice.

Utakmica između Čakovca i Podravca nije odigrana zbog suspenzije domaće momčadi, koju su zaradili zbog neispunjenja financijskih obveza prema sucima, delegatima i Središtu sjever. Odluku je donio disciplinski sudac Darko Jambrović, dok je predsjednik Čakovca Dušan Mikolaj izjavio da nije dobio nikakvu obavijest o tome. Utakmica će vrlo vjerojatno prema članku 60. PNN biti registrirana rezultatom 0:3 u korist kluba iz Virja.