3. HNL: Siščani osigurali naslov prvaka, žestoka borba za opstanak

Branimir Korać • ponedjeljak, 20.05.2013.

Nakon 28. kola 3. HNL središte, poznato je da naslov prvaka odlazi u Sisak. Segesta ima nedostižnu prednost nad konkurencijom i već sada može razmišljati o Drugoj HNL...

Dubrava je stigla do željena tri boda u borbi za ostanak u Trećoj HNL. Na svom travnjaku ugostila je momčad Maksimira i minimalno slavila 1:0. Trenutak odluke dogodio se u 31. minuti kada je Marin Krajnović pogodio mrežu Kristijana Cingulina i doveo Dubravu u vodstvu, a ispostavit će se i do pobjede.

Gaj više nema briga oko ostanka u ligi s obzirom da je odavno otpao, a nakon tri uzastopne pobjede upisao je poraz na gostovanju kod Samobora. Kvalitetniji domaćin upisao je pobjedu 2:0 golovima Darija Salopeka u 26. minuti te Nikice Brujića u 80. minuti utakmice.

Segesta je osigurala naslov prvaka Treće HNL središte domaćom pobjedom protiv Bistre 3:1. Siščani su tako i teoretski prvaci, imaju licencu za Drugu HNL i mogu već razmišljati o rangu više. Do pobjede protiv Bistre vodio ih je s dva gola u završnici prvog poluvremena Igor Prijić. Gosti su uspjeli u 66. minuti smanjiti preko Zvonimira Žigera, no u završnici susreta Veli Zenuni podiže na 3:1 i rješava pitanje pobjednika.

Tekstilac se još uvijek nada ostanku nakon što je na svom travnjaku svladao s 3:2 Strmec. U zanimljivom dvoboju punom preokreta domaćin je poveo preko Josipa Guskovića u 15. minuti da bi sredinom prvog dijela Strmec golovima Ivana Lucijana Goričkog i Siniše Čeke stigao do preokreta. U posljednjim trenucima prvog poluvremena Gusković je novim golom poravnao na 2:2. U drugom poluvremenu Tekstilac je napao, tražio je pobjedu i izborio je golom Marka Trampusa u 79. minuti.

Trnje je odigralo lošu utakmicu protiv Stupnika i na svom travnjaku upisalo je poraz 3:0. Goste je predvodio s dva gola odlični Ivan Zelenika, a točku na i stavio je Željko Štulec.

Udarnik je tražio tri boda za ostanak u ligi i do njih je i došao. Svladao je na svom travnjaku momčad Dugog Sela rezultatom 3:1. Već u prvom poluvremenu Udarnik je došao do prednosti 2:0 golovima Kristijana Japeca i Ante Radoša. Na startu drugog poluvremena smanjio je Rajko Vidović, međutim nedugo zatim Matej Dumbović podiže na 3:1 i domaćin održava prednost do kraja susreta.

Vrijednu gostujuću pobjedu upisao je Lekenik koji je slavio u Vrbovcu rezultatom 2:0. Lekeničani su u drugom poluvremenu postigli oba pogotka i tako ostaju na životu. Poveli su golom Josipa Celčića u 62. minuti da bi konačnih 2:0 postavio duboko u sudačkoj nadoknadi Josip Grdenić.

Vrapče nije uspjelo na svom travnjaku svladati već otpalu Trešnjevku te je odigralo tek 0:0.