3. HNL Istok: Marsonia bježi s dna tablice, visoke pobjede Otoka, Mladosti (A), Slavonije i Croatije

Josip Piršljin • ponedjeljak, 27.05.2013.

Pošto je prvak u 3. HNL Istok poznat, do kraja sezone najveća će se borba voditi za bijeg s dna tablice i ispadanje u niži rang. Marsonia je skočila na deveto mjesto slavljem u Pleternici, a u sve je lošijoj poziciji Mladost iz Cernika koja je teško poražena u Đakovu.

Mladost iz Cernika je doživjela novi poraz kojim je ostala na samom začelju prvenstvene tablice. Gostovala je u Đakovu kod Croatije koja je bila uvjerljiva sa 6:2. Gosti su se dobro držali sat vremena kada je bilo 2:2. Matej Terzić i Miljenko Kumić su okrenuli vodstvo domaćih koje je donio Domagoj Stipanović u prvoj minuti. Croatia je izjednačila preko istog igrača, a kasnije je Branko Nikolić zabio još dva pogotka, te Tomas Grgačević i Branko Klemen po jedan.

Novi prvak Slavonija gostovao je u Oriovcu i upisao novu visoku pobjedu. Požežani su slavili s 5:1, a istaknuo se Bruno Boban koji je upotpunio hat-trick. Za goste je još precizan bio Mile Pavelić, a utješni gol za Oriolik postigao je Dominik Milinković iz jedanaesterca.

Olimpija je zadržala nade u ostanak domaćom pobjedom protiv susjeda iz Višnjevca. Gostujući nogometaši prvi su došli do vodstva kada je zabio Dominik Damjanović, no Osječani preokreću na 2:1 golovima Mislava Tabaka i Marija Mijatovića.

NAŠK je pred svojom publikom svladao Lipik 3:0 i izjednačio se s njim na 34 bodova koliko imaju još Croatia i Belišće. Već u devetoj minuti domaći su igrači poveli preko Tomislava Horvateka, a početkom nastavka povisili su na 2:0 golom Marija Kubačeka. Konačni rezultat postavio je u 55. minuti Ivan Kapraljević.

BSK je u Bijelom Brdu nadvisio Bedem i osigurao drugo mjesto dva kola prije kraja natjecanja. Ivica Vuka je tresao protivničku mrežu u 14. 21. minuti, a momčad iz Ivankova uspjela je početkom drugog poluvremena smanjiti preko Ivana Smolčića. Ipak, 20 minuta prije kraja konačnih 3:1 postavlja Vuka novim pogotkom čime je završio hat-trick.

Vrlo važnu pobjedu u borbi za ostanak u ligi upisala je Marsonia koja je s 2:1 bila bolja od Slavije u Pleternici. Već u prvoj minuti Brođani su uspjeli povesti golom Miroslava Konopeka, ali njihovo slavlje nije dugo trajalo pošto je ubrzo izjednačio Davor Žafaranić. No, u 57. minuti crno-bijeli ponovno zabijaju, strijelac je Daniel Martić koji donosi sva tri boda Marsi.

Čak peti poraz u nizu snašao je nogometaše Graničara. Na Spomen stadionu prvog igranja nogometa u Hrvatskoj s 4:0 je slavila Mladost iz Antina. Pobjedu su donijeli Marijan Nikolić i Stjepan Šimičić s po dva pogotka, a na utakmici je pokazano čak tri crvena kartona. U redovima Graničara isključeni su Ivan Breškić i Marko Pejaković, a kod gostiju Ivan Šekerija.

Uvjerljiv je bio i Otok koji je na vlastitom travnjaku porazio Belišće. Domaću su momčad u prvom dijelu predvodili Marko Tucaković i Zoran Šer koji su zabijali za 2:0, a potom je smanjio Igor Vučički. Belišćani ipak nisu izjednačili, već su primili nova tri gola, a strijelci su bili Josip Mesić, Marko Komljenović i Miroslav Prkić.