3. HNL: Segesti tek remi kod Trešnjevke, "pola lige" strahuje za ostanak među trećeligašima

Branimir Korać • ponedjeljak, 27.05.2013.

Pretposljednje kolo dodatno je zakompliciralo ionako kompliciranu situaciju oko ostanka u 3. HNL središte. Još uvijek se ne zna niti točan broj klubova koji ispadaju, ovisit će to o dosta faktora stoga u tom slučaju samo je mali broj onih koji su uvjereni u ostanak u ligi...

Nogometaši Bistre neopterećeni ostankom u ligi ugostili su momčad Dubrave kojoj su bodovi bili prijeko potrebni. Susret je završen bez pogodaka, Dubrava je stigla do boda koji će joj možda nešto značiti po pitanju ostanka u ligi. Pogodaka nije bilo niti u Lekeniku gdje je istoimeni domaćin, poput Dubrave u borbi za ostanak, ugostio momčad Trnja.

Nekih velikih tenzija nije bilo u Maču gdje je Gaj ugostio Vrapče. Gosti iz Zagreba opravdali su status favorita i upisali su pobjedu 2:0. Na prvi pogodak čekalo se pola sata, a tada je Goran Petković nadmudrio Krunoslava Hendiju i doveo goste u vodstvo. Susret je odlučen na ulasku u posljednjih 15 minuta kada je Anđelko Cigrovski postavio konačnih 2:0.

Vrbovec nastavlja s igrama toplo-hladno, a sada je na red došla "hladna serija". Treći uzastopni poraz upisan je na gostovanju kod Maksimira gdje je domaćin bio vrlo uvjerljiv s 4:1. Vrbovčani su jako loše otvorili utakmicu i već nakon 15 minuta su zaostajali 2:0 zahvaljujući dva pogotka Tomislava Žuljevića. Nadu gostima kratko je vratio Domagoj Penava smanjivši na 3:1 u 31. minuti, ali već pet minuta kasnije Josip Horvatinović vraća prednost Maksimira na dva gola razlike. Kada je nakon 15 minuta igre u drugom dijelu Marin Žugaj zabio za 4:1, priči je bio kraj.

Samobor je riješio pitanje ostanka u ligi dok u nekim kombinacijama Udarnik još uvijek nije siguran. U međusobnom dvoboju u Samoboru uspješniji je bio istoimeni domaćin s 2:1. Do vodstva su Samoborci došli u završnici prvog poluvremena pogotkom Nikice Brujića i tu prednost su držali sve do završnice susreta. Pet minuta prije kraja neizvjesnost je otklonjena nakon što je Filip Brdarić povisio na 2:0. U sudačkoj nadoknadi gosti iz Kurilovca su uspjeli preko Josipa Sokola smanjiti na konačnih 2:1.

Strmec se više niti ne sjeća kako to izgleda doći do boda, a kamoli do sva tri. Novi poraz je upisan u Bedenici protiv Dugog Sela koje je slavilo 2:1. Sva tri gola su pala u prvom poluvremenu, a Dugo Selo je do oba došlo iz kaznenih udaraca koje je realizirao Antonio Lukić. Jedini pogodak za Strmec postigao je Siniša Čeko.

Stupnik nije imao problema protiv momčadi Tekstilca i upisao je pobjedu 4:2. Ponovno su strijelci za Stupničane bili raspoloženi Željko Štulec i Ivan Zelenika koji iz kola u kolo potvrđuju golgetersku formu. Pogotke za goste postigli su Toni Mandir i Josip Gusković.

Prvak 3. HNL središte, momčad Segeste, gostovao je kod Trešnjevke i izborio tek remi. Imala je Segesta 2:0 na poluvremenu zahvaljujući golovima Saše Šesta i Igora Prijića, međutim u drugom dijelu Trešnjevka je stigla do remija uz golove Brune Zotmana i Antonija Menala.