Hrvatski dragovoljac remizirao protiv Lučkog i potvrdio Prvu HNL

Sportnet • ponedjeljak, 27.05.2013.

Dragovoljci su na domaćem terenu odigrali neodlučeno s Lučkim 1:1 i prije posljednjeg kola imaju pet bodova više od Solina koji je pobijedio HAŠK u gostima. Stvari nisu tekle glatko za Dragovoljac, no petnaest minuta prije kraja utakmice potvrdili su i rezultatski kriterij za ulazak u viši rang.

Na igralištu u Sigetu pred 400 gledatelja, Hrvatski Dragovoljac je izborio remi i povratak u najviši razred hrvatskog nogometa nakon jedne godine izbivanja. Utakmica je loše počela za crno- plave. Lučko je došlo u rezultatsku prednost već u prvoj minuti pogotkom Sopčića. Taj rezultat stajao je dugo, sve do 75. minute. Tada mrežu Lučkog pogađa Rašić i izjednačuje na 1:1. Taj rezultat ostao je do kraja i slavlje domaćina pred domaćim gledateljstvom moglo je početi.

Najbliži pratitelj Hrvatskog dragovoljca, Solin, u gostima je svladao HAŠK rezultatom 2:1. Solin je od početka dominirao i poveo u sedmoj minuti iz njastrože kazne pogotkom Kovača. Na dva razlike povisio je Ivanović pet minuta prije kraja i riješio pitanje pobjednika. Počasni gol za HAŠK zabio je u pretposljednjoj minuti Škorić, iz jedanaesterca.

Još jedna momčad iz vrha tablice oprostila se od izgleda za prvu ligu. To je Rudeš, koji je većinu prvenstva proveo uz bok Hrvatskom dragovoljcu. Ipak, u proteklim kolima su posustali i izgubili izglede za plasman u najviši rang. U ovom kolu su odigrali 0:0 u Gorici. Da stvari budu još gore, HNK Gorica najavila je žalbu, uz premisu da je igrač Rudeša Stubičan igrao pod suspenzijom tri žuta kartona, a kaznu ranije nije odradio. U Gorici očekuju registraciju utakmice rezultatom 3:0 što će pomoći Gorici da matematički osigura ostanak u Drugoj HNL.

U Kostreni smo vidjeli rekordan broj gledatelja, čak 800 ljudi došlo se oprostiti od svoje momčadi za ovu sezonu kad su u pitanju utakmice na Žuknici. Igrači Pomorca nagradili su ih 2:1 pobjedom protiv Radnika. Lepinjica je doveo Pomorac u minimalno vodstvo u 18. minuti. Sesvećani su izjednačili deset minuta prije kraja pogotkom Benkovića, no slavlje Kostrenjanima donio je Boban u 89. minuti.

Najuvjerljiviju pobjedu 29. kola napravio je Imotski na domaćem terenu protiv Mosora. Pobijedili su 4:0. Poveli su u 11. minuti golom Pinheira. To je bio jedini gol u prvom poluvremenu, a u nastavku Pinheiro kompletira svoj hat- trick još dvama uzastopnim pogocima. Prvo u 57., a potom u 67. minuti. Konačan rezultat postavio je Mandarić iz penala u 69. minuti.

Zelina se od domaćih navijača oprostila porazom od Dugopolja 0:1. Jedini gol na utakmici postigao je Žuljević u 60. minuti.

tekst: Toni Rončević