Junak 3:1 Primorac 1929 Stobreč
Primorac 1929 Stobreč

Junak se pobjedom oprostio od svojih navijača

S Gradskog stadiona u Sinju:Mišo Gulić • nedjelja, 26.05.2013.

Na oproštaju od sezone, barem što se tiče domaćih prvenstvenih zadataka, Junak je stigao do pobjede na Primorcem iz Stobreča. Iako su Sinjani u 26. minuti imali zaostatak, već do poluvremena su uspjeli preokrenuti, da bi u sudačkoj nadoknadi drugog dijela i potvrdili pobjedu.

Junak - Primorac 3:1 (2:1)

Sinj, Gradski stadion, gledatelja: 250

Suci: Balić (Split); Radić (Split), Kraljević (Zadar)

Strijelci: 0:1 Vladislavić 26', 1:1 Matas 34', 2:1 Tadić 45', 3:1 Midenjak 90+2'

Junak: Runje, Matas, Medvid, Ljubas, Šindik, Samardžić, Režić, Mastelić (od. 90. Perić), Vrdoljak (od 53. Poljak), Tadić (od 68. Midenjak), Matić.
Trener: Dean Računica

Primorac 1929: Stipica, Gusić, Peričić, Bradarić, Peričić, Vladislavić, Bencun, Barišić, Kurtović (od 72. Buljan), Španjić, Župan, Medak.
Trener: Josip Španjić

Igrač utakmice: Nikola Matas

Taman što se krenulo s centra gosti su kreirali stopostotnu priliku. Dok su se Sinjani još dogovarali tko će i što će, Vladislavić je ubacio s boka, a Kurtović neometan s pet metara dobro pucao, međutim, Runje je mačjim refleksom spriječio siguran gol. Imao je u petoj minuti i Junak dobru prigodu, ali udarac glavom Medvida sa sedam metara, nakon slobodnjaka kojeg je izveo Samardžić, završio je pored gola, baš kao i pokušaj Matića u 14.

Vrlo dobro je u narednim minutama funkcionirala desna strana Junaka, probojan je bio Matas,pridodavao se iz sredine i Samardžić, ali nedostajalo je koncentracije u završnici. Kada se činilo da je Primorac "zreo" za gol, zatresla se mreža Junaka. Igrala se 26. minuta kada se Bencun izborio za jednu loptu na vrhu kaznenog prostora, zatim pravovremeno uposlio Vladislavića na desnoj strani koji hladnokrvno pogađa za 0:1. Odgovor Junaka stigao je nakon osam minuta igre.

"Sam svoj majstor" - mogla bi se opisati solo akcija Matasa koji se uzeo loptu na sredini terena, potom se sjurio prema šesnaestercu u pratnji dvojice čuvara te zabio u suprotni kut vratara gostiju za 1:1. Sinjani su se nakon gola potpuno oslobodili i u posljednoj minuti prvog dijela preokrenuli rezultat u svoju korist. Ovaj put Medvid je ukrao loptu na svojoj polovici, povukao 15-ak metara i potom loptom u prostor idealno uposlio Tadića kojem nije bilo teško pogoditi za 2:1.

Junak je i u nastavku bio poduzetniji, već do 55. minute tri puta je prijetio, ali svaki put se ispriječio gostujući blok, odnosno vratar Stipica. Ušlo se potom u razdoblje igre u kojoj je domaćin imao izraženu inicijativu, ali nije mu to donijelo ništa konkretno.

Sve do 83. minute nije bilo većih uzbuđenja, a tada je Junak dobio priliku da riješi pitanje pobjednika, međutim, Midenjak je oči u oči s vratarom pucao visoko preko gola. Sinjski napadač je dvije minute poslije za "milimetar" zakasnio na odlično proigravanje Režića, ali zato je u sudačkoj nadoknadi bio dovoljno priseban da s dva metra udaljenosti, nakon odličnog ubačaja Matasa, glavom postavi konačnih 3:1.