Maj Gašparac • nedjelja, 26.05.2013.

Nogometaši Real Sociedada odigrali su 3:3 na svojem terenu s Real Madridom u pretposljednjem kolu španjolskog prvenstva. Momčad Josea Mourinha imala je vodstvo od dva pogotka, no uporni domaćini uspjeli su na kraju izboriti bod. Ekipa iz San Sebastiana bila je bolja tijekom većeg dijela utakmice i stvorila mnoštvo prilika, no osvojila je tek bod zahvaljujući vrlo raspoloženom vrataru Kraljevskog kluba Diegu Lopezu i nepreciznosti u završnici. Taj rezultat iskoristila je Valencia koja je pobijedila Granadu i zamijenila Real Sociedad na četvrtom mjestu tablice Primere.

Susret teško da je mogao bolje započeti za momčad Real Madrida, za koju je hrvatski reprezentativac Luka Modrić zaigrao od prve minute i proveo na terenu cijeli susret. Nogometaši Josea Mourinha do vodstva su stigli u šestoj minuti zahvaljujući Gonzalu Higuainu koji je iskoristio slabiju reakciju braniča Real Sociedada Mikela i poentirao za vodstvo Kraljevskog kluba.

Nakon tog "šoka" na početku utakmice, nogometaši Real Sociedada pokušali su što brže stići do izjednačenja. Par puta je opasno prijetio Agirretxe, a nakon njega i Carlos Martinez te Antoine Griezmann, no mreža se nije tresla.

Vrlo blizu izjednačenja domaći nogometaši bili su u 19. minuti kada je Griezmann opasno pucao glavom iz izvrsne pozicije, ali taj udarac odličnom obranom zaustavio je vratar Real Madrida Diego Lopez. Španjolski golman i u narednim trenucima još je nekoliko puta branio opasne pokušaje domaćih nogometaša, koji su imali inicijativu na terenu, no rezultat se u prvom poluvremenu više nije mijenjao.

S druge strane, momčad Real Madrida nije uspjela uspostaviti svoju igru i orijentirala se na obranu vodstva sa samog početka utakmice. Modrić i Kaka su pokušavali organizirati opasniji napad prema golu Sociedada, ali bezuspješno.

Momčad Josea Mourinha mnogo je bolje zaigrala u drugom poluvremenu. Pokušao je Kraljevski klub udvostručiti vodstvo preko Higuaina i Kake, a obrana momčadi iz San Sebastiána po drugi put je popustila u 57. minuti. Tada je Jose Callejon bio na pravom mjestu nakon ubačaja Kake i pospremio loptu u mrežu za vodstvo gostiju od 2:0.

To vodstvo Real Madrida potrajalo je tek nešto više od pet minuta. Domaćini su uspjeli izjednačiti preko Xabija Prieta koji je precizno realizirao jedanaesterac. Sudac José González pokazao je na bijelu točku nakon što je Sami Khedira igrao rukom u svojem kaznenom prostoru.

<

Uslijedio je zatim veliki pritisak Real Sociedada, koji je u 78. minuti uspio izjednačiti rezultat. Strijelac toliko željenog pogotka nakon brojnih promašaja bio je Griezmann.

No, zadovoljstvo domaćina nije dugo potrajalo. Samo dvije minute nakon što su primili izjednačujući pogodak, nogometaši Kraljevskog kluba uspjeli su se vratiti u vodstvo. Pogodak za 3:2 djelo je Khedire koji je iskoristio dobro proigravanje Mesuta Özila i svladao vratara domaćina Claudija Brava.

Do kraja utakmice nogometaši Real Sociedada uspostavili su veliki pritisak, a do izjednačujućeg zgoditka stigli su tek u drugoj minuti sudačke nadoknade. Ponovno je strijelac bio Xavi Prieto, a rezultatom 3:3 završio je susret.

Remi Real Sociedada s momčadi iz Madrida iskoristila je Valencia koja je na svojem terenu s 1:0 svladala Granadu i došla do četvrtog mjesta na tablici koje vodi u kvalifikacije za Ligu prvaka. Momčad Ernesta Valverdea tri izuzetno bitna boda osvojila je zahvaljujući pogotku njenog kapetana Roberta Soldada u 60. minuti

• Obrisan korisnik27.05.2013. u 01:31
    dobra utakmica, dobar i modric.. kaka unatoč asistenciji jako loš, nije više to to
  • Obrisan korisnik26.05.2013. u 23:27
    Nisam gledao utakmicu,ali sam uvjeran da je Luka bio najbolji a to mogu potvrditi Index,Marca,Goal com.
  • Vugi726.05.2013. u 23:15
    Bravo Sociedad. Čak mi je drago da su uzeli taj bod jer su ga toliko željeli, a puno im znači. Ostaju u kombinaciji za kvalifikacije LP iduće sezone. Za ovaj klub to znači puno i drago mi je da se vraćaju na stare staze. Zadnju utakmicu igraju u La Coruni gdje se Deportivo bori za ostanak u ligi, a... [više na forumu]