Espanyol
Espanyol 0:2 Barcelona
Barcelona

Ivan Dominik • nedjelja, 26.05.2013.

U 37. kolu odigran je katalonski derbi, jedan od najvećih derbija španjolskog nogometa, na travnjaku Espanyola koji dočekao, dakako, jaku Barcelonu. Dvoboj dvaju velikih rivala ipak nije ponudio nogometnu rapsodiju ni golijadu, kao niti iznenađenje, jer je Blaugrana lakoćom upisala novi trobod i gostujući trijumf...

Espanyol - Barcelona 0:2 (0:1)

Prva španjolska nogometna liga - Primera
37. kolo, 26. svibnja 2013. godine
Barcelona, stadion - Cornella-El Prat
Sudac: David Fernandez Borbalan

Strijelci: Alexis Sanchez 14', Pedro 86'

Espanyol: Alvarez - Capdevila, Colotto, Raul Rodriguez, Javi Lopez - Forlin, Victor Sanchez (od 71' Simao) - Wakaso, Verdu (od 89' Gomez), Stuani (od 90+1' Alfonso) - Sergio Garcia
Trener: Javi Aguirre

Barcelona: Valdes - Alba, Mascherano, Pique, Dani Alves - Iniesta (od 84' Xavi), Song, Thiago - Villa (od 71' Pedro), Fabregas, Alexis Sanchez (od 84' Tello)
Trener: Tito Vilanova

Žuti kartoni: Iniesta 67', Fabregas 88'/ Raul Rodriguez 45', Wakaso 81', Capdevila 81', Forlin 88'

Crveni karton: Wakaso 81'

Katalonski derbi između domaćeg Espanyola i prvaka Španjolske, gostujuće Barcelone, počeo je prema očekivanjima. Dominacijom i ofenzivom igrača Tita Vilanove. Iako bez svog najboljeg igrača, Lionela Messija, ali pod dojmom potpisa nove zvijezde svjetskog nogometa, Neymara, Blaugrana se brzo nametnula, dok je Espanyol imao samo jednu dobru priliku, koju je u trećoj minuti propustio Sergio Garcia, najistureniji napadač domaćina.

Nakon toga, Blaugrana je zavladala terenom stadiona Cornelia - El Prat, a vodeći pogodak gosti su postigli već u 14. minuti. Obrana ekipe Meksikanca Javiera Aguirrea pokleknula je poslije kombinacije Davida Ville i Alexisa Sancheza, a Čileanac je na Španjolčevu asistenciju pogodio mrežu domaćina za 1:0 vodstvo Barcelone.

Poslije ranog vodstva, Barcelona je smirila tempo i počela kontrolirati susret, orijentiravši se više na kontre. To je dalo prostora Papigama, međutim, najbolje su prilike ubrzo promašili stoperi Raul Rodriguez i Diego Colotto. Espanyol je bio nemoćan, a Barca je dominirala, i to sve do kraja prvog dijela u kojem više nije bilo većih uzbuđenja, osim stative Cesca Fabregasa u 32. minuti okršaja.

Na odmor se, dakle, otišlo minimalnom prednošću gostiju i ne baš lijepom i rasplamsanom igrom, već kontrolom Barcelone i podređenošću domaćina. Nastavak je otvoren jednakom igrom kao i u prvom dijelu, Barcelona je nastavila češće prijetiti, pogotovo preko najraspoloženijeg svog igrača Davida Ville, ali imao je i Espanyol neke svoje šanse, koje su odlazile u nepovrat zbog čvrste i koncentrirane gostujuće obrane.

Takvim stanjem na terenu ušlo se i u posljednjih 20 minuta, zaredale su i izmjene, a pomaka u igri ni u rezultatu nije bilo. Barcelona je jednostavno bila prejaka, imala je više prilika i praktički je napadom kontrolirala utakmicu jer nije dala domaćinima da se dovoljno otvore, "razmašu" i koncentriraju na ofenzivu.

Stoga je do kraja utakmice samo za potvrdu pobjede Barcelona zabila još jednom, a egzekutor za konačnih 2:0 gostiju bio je Pedro Rodriguez u 86. minuti, koji je prethodno ušao s klupe umjesto odličnog Davida Ville.

Pet minuta ranije još je domaćinima isključen i ponajbolji veznjak, Wakaso Mubarak, koji je ekspresno zaradio dva žuta kartona i bio poslan u svlačionicu ranije od ostalih igrača. Tu je bio kraj nadanjima Espanyola koji je upisao domaći poraz, na korist Barcelone koja je u ovom susretu čak i prekinula niz od šest utakmica u kojima je primala barem jedan zgoditak.

• Obrisan korisnik27.05.2013. u 11:17
    Čini se da je Alexis prodisao kad nema Messija... Meni je on ok. Pošteno odradi posao... Istina, ove sezone ga nije išlo. Vjerojatno je ušao u crnu rupu kao i Torres... Događa se... Nebi se čudio da se sljedeće, ako će ga biti, raspuca...
  • The Phantom26.05.2013. u 23:37
    Jao,jao, Alexis u zadnjih 7 utakmica u prvenstvu ima 6 golova i 5 asistencija. Da si nešto drugo reka pa ajde