Ivan Pavić • nedjelja, 26.05.2013.

U pretposljednjem kolu španjolske Primere još se ne zna ko će napustiti elitni razred ove sezone. Osasuni je trebala pobjeda protiv Seville za ostanak u prvoligaškom društvu, a u tome su i uspjeli. Iako su u 50. minuti bili u minusu nakon pogotka Negreda za vodstvo Seville, preokretom pogocima Punala u 63.i Cejuda u 79. minuti dolaze do najbitnije pobjede u sezoni. Naš Ivan Rakitić u igri je proveo svih 90 minuta na svom standardnom mjestu veznog igrača.

U susretu bez prevelikog rezultatskog pritiska Athletic Bilbaa i Levantea, bodove u gostima uzela je momčad iz Valencije. Strijelac jedinog pogotka na utakmici, u kojoj je Levante pola sata imao igrača više nakon isključenja Muniana, bio je Juanlu u prvoj minuti sudačke nadoknade na asistenciju Valda.

U susretu Atletica iz Madrida i Mallorce, bez previše sadržaja, utakmica je tako i završila, bez pogodaka. Atletico je usidren na trećoj poziciji dok se uoči posljednje kola Mallorca nalazi u najnezavidnijoj poziciji, na posljednjem mjestu.

Betis je pokazao da je zasluženo u gornjem dijelu prvenstvene ljestvice, te s dva pogotka u svakom poluvremenu ispratio Zaragozu prema teškoj borbi za ostanak u ligi. Poveo je Betis već u prvoj minuti nakon pogotka Castra. Castro je asistirao za udvostručenje vodstva, a strijelac je bio Pabon. U drugom dijelu, igrač utakmice Pabon, asistirao je u 50. minuti za 3:0 Molini. Da do kraja upotpuni lijepu večer, Pabon je postigao svoj drugi pogodak u 71. minuti za konačnih 4:0.

U još jednoj utakmici bez pritiska između Getafea i Raya Vallecana, do pobjede je došao Rayo. U prvom dijelu mreže se nisu tresle, a u nastavku je poveo Getafe pogotkom Rafe u 48. minuti. Samo pet minuta trajalo je vodstvo Getafea. U 53. minuti izjednačio je Rodriguez, a konačnih 1:2 postavio je autogolom Diego Castro u 90. minuti.

Malaga je pokazala nadmoć nad davljenikom Deportivom, te su stigli do rutinirane pobjede od 3:1. Na svom stadionu poveli su u najbolje vrijeme, u 45. minuti, pogotkom Saviole na asistenciju Joaqina. U 65. minuti Saviola se iz strijelca pretvorio u asistenta, te je asistirao Baptisti za 2:0. Gosti su smanjili prednost u 76. minuti pogotkom Salomaa. Ipak, sve nade gostiju da mogu doći barem do boda ugasio je Isco u 80. minuti.

Do vrijedna tri boda stigla je Celta Osječanina Danijela Pranjića koji ovaj put nije bio u zapisniku. Na gostovanju kod Valladolida po jedan pogodak u svakom poluvremenu bila su dovoljna za bodove koji su ih ostavili u borbi za ostanak i u zadnjih 90. minuta. Prvi pogodak na utakmici dijelo je braniča Cabrala u 28. minuti, a konačnih 0:2 postavio je Aspas u 56. minuti iz najstrože kazne.

• teletabis8926.05.2013. u 23:37
    Ja bih želio da Deportivo ostane u Ligi. Ipak je to bivši polufinalist Lige prvaka.
    teletabis89
  • Obrisan korisnik26.05.2013. u 23:27
    Espanyol u iducem kolu pušta Celtu i ove ce izborit ostanak u ligi, dok ce La Coruna po nekom mom misljenju kiksad protiv Real S. kojem treba liga prvaka.. Bar neko moje misljenje, al volio bi i da Celta i da Derpotivo ostanu u ligi kao i Osasuna.... Jedva cekam sljedece kolo !