Šibenik
Šibenik 1:1 Jaska Vinogradar

Podjela bodova Šibenika i Vinogradara na Šubićevcu, zabile pričuve Fuštin i Všetečka

Iz Šibenika:Ivana Jurica • nedjelja, 26.05.2013.

Na oproštaju od malobrojne domaće publike nogometaši Šibenika odigrali su 1:1 protiv Vinogradara. Imali su vodstvo od 75. minute kad je glavom pogodio Luka Fuštin, da bi bez sva ti boda ostali u pretposljednjoj minuti utakmice kad je bod gostima donio Krunoslav Všetečka (čini se iz zaleđa).

Šibenik – Vinogradar 1:1 (0:0)

Šibenik, stadion na Šubićevcu, gledatelja 200

Sudac: Lukša Klaić – Konavle

Strijelci: Fuštin 77' – Všetečka 89'

Žuti kartoni: Medven 72'

Šibenik: Radošević, Marina, Fuštar, Ćaleta-Car, Anić, G. Živković, Kartelo, Slavica (od 65. Fuštin), Španja, Mišlov, Tepurić (od 90. A. Živković). Trener: Damir Petravić.

Vinogradar: Kahlina, Vukić, Bucković, Palčić, Ivanković, Medven (od 77. Dučkić), Matovina (od 63. Všetečka), Ristovski, Janković, Mišić (od 82. Gavarić), Hrnčević. Trener: Roy Ferenčina.

Nije bilo lako nogometašima Šibenika koncentrirati se samo na teren i igru. Uz sva događanja ispred stadiona, odnosno cjelokupnu situaciju u klubu, ne može im se ništa zamjeriti. Ne čudi stoga što je i uvodni dio utakmice pripao neopterećenim gostima. Prvi su zaprijetili, ali Radošević je bio siguran u intervenciji nakon udarca Matovine. Domaćini prvi put prijete u desetoj minuti: Mišlov je povukao akciju, dodao Tepuriću koji prolazi desnom stranom, dodaje Španji, ali udarac domaćeg veznjaka je blokiran.

U uvodnih deset minuta domaćini su imali čak četiri kornera, ali nije bilo izrazite opasnosti po gol Vinogradara. Na drugoj strani zaprijetio je Bucković (počeo od prve minute umjesto Povrženića koji se ozlijedio na zagrijavanju), otišlo je pored gola. U 16. minuta milimetri su dijelili momčad Roya Ferenčine od gola: Matovina je izveo prekid, dao prizemnu loptu za Hrnčevića koji je uzdrmao prečku. Nešto kasnije imali su gosti i još jednu veliku prijetnju, ali je Ćaleta-Car u posljednji trenutak odnio loptu glavom ispred Medvena.

Trgnuli su se nakon toga Narančasti, pa je tako Mišlov u 27. minuti pucao snažno, iskosa s desne strane, ali Kahlina nije morao intervenirati. Do kraja prvog dijela bilježimo i još jedan prodor odličnog Marine (igrao na neuobičajenoj poziciji, desnom boku), odlučio se i na udarac, ali je gostujući vratar to sigurno obranio.

U 56. minuti sjajna reakcija Kahline goste je spasila od rezultatskog zaostatka. Španja je izveo korner, Fuštar odlično pucao glavom, ali gostujući je vratar fantastičnom reakcijom izvadio loptu iz svog donjeg desnog kuta. Minutu kasnije opet su domaćini prijetili glavom, ovog puta Kartelo, ali po sredini gola, pa je Kahlina lako uhvatio tu loptu. I tri minute kasnije Španja je opet odlično centrirao, Slavica glavom nije dobro pucao, do lopte je stigao Tepurić, a njegov udarac, skroz iskosa obranio je gostujući čuvar mreže. Tek što je ušao u igru, Fuštin je prošao po desnoj strani, prizemnom loptom tražio je suigrače u sredini, ali nije bilo nikoga niti da uputi udarac prema golu.

U 75. minuti domaćini nisu uspjeli iskoristiti grešku Vinogradara. Pogriješila je obrana, istrčao je i Kahlina, lopta do dolazi do Mišlova, koji sa 16 metara ne uspijeva poslati loptu u praznu mrežu, otišlo je malo pored gola. Ali dvije minute kasnije Šibenčani su došli do vodstva: odlični Marina centrirao je s desne strane, a Fuštin glavom iz teške pozicije pogodio suprotan kut za vodstvo svoje momčadi.

Vinogradar je pokušao zaprijetiti u 80. minuti, udarac jednog njihovog igrača otišao je izvan okvira gola. Narančasti su u 85. minuti iz indirekta mogli do potvrde pobjede: brzo su izveli taj prekid, Mišlov je dodao Španji, njegov udarac s ruba kaznenog prostora pogodio je stativu, odbio se potom u suprotnu stativu, da bi je Kahlina uspio uhvatiti.

Za neiskorištene prilike Šibenčane je stigla kazna u 89. minuti. Poslije ubačaja Všetečka je postigao pogodak, čini se iz zaleđa.

Završilo je tako podjelom bodova. Šibenik će sezonu zaključiti gostovanjem kod Primorca 1929, dok će Vinogradar pred domaćim gledateljima dočekati Goricu.