3. HNL Jug: Pretposljednje kolo prošlo bez većih iznenađenja

Sportnet • ponedjeljak, 27.05.2013.

U 29. kolu Treće HNL Jug nije bilo većih iznenađenja, a pitanje pobjednika poznato je od ranije. To je Val iz Kaštel Starog koji je u ovom kolu remizirao u Klisu protiv Uskoka. Od osam utakmica, pet su dobile domaće ekipe, a jedinu pobjedu za goste ostvario je biogradski Primorac protiv Velebita.

Momčad Vala odigrala je neodlučeno 1:1 u Klisu kod Uskoka. Vodili su sve do sudačke nadoknade, kada je pogodio Povijač iz najstrože kazne i spasio bod domaćinu. Gol za Val dao je Pedišić u 82. minuti.

GOŠK je u Dubrovniku pred 400 gledatelja pobijedio Zmaj s Korčule rezultatom 1:0 i tako ih preskočio na tablici. Pobjednički pogodak postigao je Cicijelj u 87. minuti. GOŠK se nalazi na drugom mjestu ljestvice s osam bodova manje od Vala i dva više od Zmaja.

Makarski Zmaj je svladao goste iz Omiša s uvjerljivih 3:0. Pogotke su postigli Matešan u devetoj, Veraja u 55. i Vekić u 69. minuti. Zmaj je četvrti na tablici s 44 boda koliko imaju Kamen i Hrvace.

Oni su u ovom kolu na domaćem terenu zabilježili uvjerljive pobjede. Kamen je bio bolji od Neretvanca rezultatom 3:0. Zabili su Gudelj u petoj, Vuksan u 54. i Jezidžić u 68. minuti. Hrvace je porazilo Jadran iz Kaštel Sućurca 2:0. U strijelce su se upisali Kunac u 17. i Čović u 65. minuti.

Konavljanin je s Neretvom odigrao neriješeno 1:1. Domaćin je poveo golom Jelavića u 32. minuti, a gosti su poravnali pogotkom Dodiga u 75. minuti iz jedanaesterca. Momčad iz Čilipa nalazi se na sedmom mjestu ljestvice s 42 boda, koliko imaju i Omiš, Jadran iz Kaštel Sućurca te Neretvanac.

Jadran iz Ploča svladao je ekipu Zagore s 2:1, a Primorac iz Biograda je u gostima uvjerljivo pobijedio Velebit s 5:0. Golove za Jadran je dao Parać u 31. i 84. minuti te tako preokrenuo početnu prednost Zagore koju je napravio Jakelić pogotkom u osmoj minuti. Pogotke za Primorac u Benkovcu su dali Moravčić u 6. i 34., Torbarina u 17., Župan u 21. i Volpi- Kobal u 48. minuti. Primorac je tako došao do važnog troboda u borbi za ostanak u trećoj ligi.

tekst: Toni Rončević