Hrvatska bez plasmana na Europsko prvenstvo, Španjolci ostvarili željeno

Ivor Krapac • ponedjeljak, 10.06.2013.

Hrvatski reprezentativci nisu osigurali nastup na završnici U-19 Europskog prvenstva, koja će biti odigrana ovog ljeta u Litvi. Izabranici Dinka Jeličića su u posljednjem kolu Elitne skupine tražili pobjedu nad Španjolskom, ali utakmica je okončana bez pobjednika...

Hrvatska - Španjolska 1:1 (0:0)

Starogard Gdański (Poljska), kvalifikacije za U-19 Europsko prvenstvo, Elitna runda, skupina 4
Strijelci: Brlek 54' / Bardonado 77'

Hrvatska: Malenica, Marotti, Pavić, Šimunović, Perić, Brlek, Kovačić (Gržan 87'), Alvir, Čanađija (Krovinović 77'), Ivančić, Kiš (Mišić 66')
Izbornik: Dinko Jeličić

Španjolska: Blanco, Varela, Lopez, Sanchez, Bellerin (Duarte 22'), Iniguez, Rodriguez, Vico (Medran 81'), Bardonado, Vadillo (Traore 57'), Hernandez
Izbornik: Jose Fuente

Sudac: Anthony Taylor (Engleska)

Poslije remija protiv Grčke (1:1) i sva tri boda protiv domaće Poljske (2:0), hrvatski nogometaši nisu uspjeli nadjačati Španjolsku i time izboriti završnicu U-19 Europskog prvenstva, od 20. srpnja do 1. kolovoza u Litvi. Ogled sa Španjolcima okončan je bez pobjednika, s 1:1, a suparnička reprezentacija time je osvojila prvo mjesto u skupini i osigurala odlazak na EP.

Španjolci su u tri utakmice prikupili sedam bodova, dok je Hrvatska ostala na drugom mjestu, s dva boda manje.

Izabranici Dinka Jeličića došli su u povoljnu poziciju rano u drugom poluvremenu, u 54. minuti, kada je Petar Brlek na asistenciju Tomislava Kiša zabio za 1:0. No, u nastavku su Španjolci pojačali pritisak i stvorili nekoliko prilika, a hrvatski vratar Marko Malenica kapitulirao je u 77. minuti, kada se Moises Bardonado pobrinuo za 1:1.

U preostalom razdoblju do kraja susreta Hrvatska je najbolju priliku imala u sudačkoj nadoknadi. No, Petar Mišić, koji je sredinom drugog dijela zamijenio Kiša, u petoj minuti nadoknade nije pogodio cilj, pa su Španjolci izdržali sa željenim bodom i osigurali put u Litvu.

• Obrisan korisnik10.06.2013. u 22:03
    vazno da smokljani koje treba prodat igraju u zenevi a mladje selekcije tko je.e!
  • Obrisan korisnik10.06.2013. u 21:48
    MI nismo imali sreće u prvoj utakmici protiv Grčke i tu je izgubljena još veća prilika za prvo mjesto, dok su s druge strane Španjolci pobijedili tu Grčku 2:0 pogocima u 92. i 93. minuti. Da su Grci izdržali tu sudačku nadoknadu bez ovih primljenih golova, nama bi protiv Španjolske bilo dovoljno i... [više na forumu]