Ivan Dodig debitirao u Eastbourneu pobjedom za manje od sat vremena igre

Vedran Babić • utorak, 18.06.2013.

Hrvatski tenisač Ivan Dodig plasirao se u drugo kolo travnatog ATP turnira u Eastbourneu nakon što je u dva seta eliminirao Uzbekistanca Denisa Istomina...

U svom debiju na 468.460 eura vrijednom turniru u engleskom Eastbourneu Ivan Dodig ubilježio je uvjerljivu pobjedu.

Za samo 57 minuta igre porazio je Denisa Istomina 6:3, 6:4. Devet mjesta bolje rangirani tenisač (45-54) u ovom susretu nije imao ni jednu break priliku. Dodig je na svom servisu izgubio 12 poena, a Istominov je servis slomio po jednom u svakom setu.

28-godišnji Međugorac ubacio je 52% prvog servisa, na kojemu je osvojio čak 89% poena. I na druom je servisu bio prilično uspješan - osvojio je 64% poena. Zabio je osam asova i napravio dvije dvostruke pogreške.

U drugom kolu Dodig ide na prvog nositelja Milosa Raonica, koji je u prvom kolu bio slobodan. Dodig je 15. tenisača svijeta pobijedio u njihovu jedinom međusobnom susretu, na zemlji Barcelone 2011. godine.