Rijeka posve nadigrala i lako svladala bugarskog prvaka

Branimir Korać • subota, 29.06.2013.

Nova provjera Riječana na pripremama za novu sezonu završena je uvjerljivom pobjedom. protivnik je bio Dinamov poznanik, bugarski prvak Ludogorec, koji se nije dobro proveo u ovom susretu...

Matjaž Kek ima sasvim dovoljno razloga za zadovoljstvo ako je suditi po rezultatima na ovim pripremama. Rijeka je složila dobru momčad, igra dobar nogomet i to pokazuje i u pripremnim utakmicama.

Novi protivnik bio je Ludogorec, bugarski prvak protiv kojeg su Riječani slavili 3:1, a pobjeda je mogla biti još izraženija.

Od početka susreta Kekova momčad se postavila dominantno i nakon nekoliko nerealiziranih opasnih situacija, stigla je do vodstva u 22. minuti. Anas Sharbini je primio dugu loptu, pobjegao obrani Ludogoreca i zabio za vodstvo 1:0.

Osam minuta kasnije moglo je biti već 2:0, ovaj put je Benko šutirao glavom, ali loptu je zaustavila greda.

Na početku drugog poluvremena slovenski stručnjak je na travnjak poslao mladog Ayajija koji je donio novu živost, odigrao odličnih 45 minuta i potvrdio potencijal.

Prvo je u 57. minuti ušao u kazneni prostor gostiju i proigrao Sharbinija koji je iz blizine lakoćom zabio za 2:0, da bi u 69. minuti Brezovec poslao odličnu loptu za Ayajija koji izlazi sam pred Stojanova i podiže na 3:0.

Nakon visokog vodstva, Riječani su malo stali što je Ludogorec iskoristio i stigao do smanjenja preko Marcelinha iz kaznenog udarca.

U svakom slučaju lijepa pobjeda Riječana koji su tako ponovno pokazali da očito jako dobro rade na ovim pripremama.

Pripremna utakmica:

Rijeka - Ludogorec 3:1

Rijeka: Vargić (Mance 46.), Tomečak (Boras 80.), Marić (Lešković 73.), Knežević, Škarabot (Bertoša 88.), Pokrivač (Brezovec 46.), Maleš, Kvržić (Ayaji 46.), Alispahić (Jugović 59.), Sharbini (Čulina 59.), Benko (Zlomislić 73.)

• Obrisan korisnik30.06.2013. u 12:22
    sve tri hrvatske momčadi na putu prema EL izgledaju solidno. nadam se da će se bar jednoj otvoriti ždrijeb
  • Obrisan korisnik30.06.2013. u 10:38
    i prošle pripreme Eijeka je imala sjajne rezultate a kad je sezona počela stvari su bile sasvim drukčije. Nadam se da će ove sezone Riječani ipak igrati puno značajniju ulogu
  • Obrisan korisnik30.06.2013. u 10:17
    18.07. svakako, ali prije toga pohodimo Kantridu 05.07. (Kopar), i 12.07. (Istra),... ;))
  • Obrisan korisnik30.06.2013. u 09:28