Čačić trijumfalno krenuo u slovensku avanturu, Mezga pogotkom pogurao Maribor do trofeja u Superkupu

Damir Žbulj • nedjelja, 07.07.2013.

Nogometaši Maribora, koje je prije početka ove sezone preuzeo hrvatski trener Ante Čačić, na najbolji su mogući način krenuli u novu sezonu, slavljem u slovenskom Superkupu. Mariborčani su u Celju uvjerljivo nadvisili najveće rivale, ljubljansku Olimpiju, rezultatom 3:0, a jednim pogotkom Čačićevu ekipu je do trofeja usmjerio i hrvatski nogometaš Dejan Mezga...

Ante Čačić nije mogao zamisliti bolji službeni debi na klupi slovenskog Maribora. Na otvaranju sezone, u utakmici slovenskog Superkupa, njegova ekipa stigla je do sigurne i uvjerljive pobjede nad ljubljanskom Olimpijom, a istaknuo se i hrvatski nogometaš na privremenom radu u Mariboru, Dejan Mezga, koji je u slavlju sudjelovao s jednim postignutim pogotkom.

Mariborčani su dvoboj praktički odlučili već do poluvremena. U 25. minuti na 1:0 je postavio Brazilac Tavares, kapetan Maribora, kojeg bi uskoro mogli gledati i u dresu slovenske reprezentacije.

U sučevoj nadoknadi prvog dijela na 2:0 povisio je Mezga, a u oba pogotka s asistencijama je sudjelovao Agim Ibraimi.

U nastavku je Maribor kontrolirao utakmicu, zaredao s nekoliko prilika izglednih, a u 63. minuti na konačnih 3:0 postavio je Cvijanovič, uz dodavanje Tavaresa.

Mariborčani su tako trofejno krenuli u novu sezonu i dokazano prevladali šokove iz proteklih tjedan dana, u kojima je iznenada s mjesta sportskog direktora odstupio Zlatko Zahovič, slovenska nogometna legenda i jedan od glavnih kreatora mariborskog uspjeha posljednjih godina te katastrofalan poraz u posljednjoj pripremnoj utakmici, kada ih je s čak 7:0 ponizio njemački drugoligaš Kaiserslautern.

Pred Čačićevim sastavom uskoro su i nastupi u drugom pretkolu Lige prvaka, gdje im je u prvom dvoboju 17. srpnja protivnik malteška Birkirkara.