Jedvaj zaigrao u početnom sastavu Rome, Bilićevom Bešiktašu remi protiv Schalkea

Ivor Krapac • nedjelja, 21.07.2013.

Nedjeljne prijateljske utakmice u pripremama za novu sezonu donijele su priliku za Tina Jedvaja u početnom sastavu Rome, u ogledu s Bursasporom, kao i novi nastup Bešiktaša, kojem je odnedavno na klupi Slaven Bilić. I Roma i Bešiktaš odigrali su bez pobjednika, u slučaju Bilićeve momčadi, protiv Schalkea...

Tin Jedvaj pamtit će ovu nedjelju po prvom nastupu u početnom sastavu Rome. Nedugo nakon što je pristigao iz zagrebačkog Dinama, 17-godišnji obrambeni igrač dobio je priliku igrajući zadnjeg veznog tijekom prvih 45 minuta ogleda s turskim prvoligašem Bursasporom, s izlaskom iz igre poslije prvog poluvremena. Jedvaja je u nastavku utakmice zamijenio Brazilac Marquinho.

Ogled Rome i četvrtoplasirane momčadi u prošlosezonskom izdanju turskog prvenstva okončan je s 1:1. Oba pogotka pala su u drugom dijelu. Bursaspor je poveo u 55. minuti, kada je Slovak Stanislav Šestak iskoristio Unalovo nabacivanje zdesna i zabio prvi pogodak na utakmici. Završni rezultat postignut je u 61. minuti. Sener Ozbayrakli igrao je rukom u svojem kaznenom prostoru i skrivio 11-erac, a Pablo Osvaldo je s bijele točke pogodio za 1:1.

Roma: Lobont (46' Skorupski); Torosidis (46' Dodo), Burdisso (63' Castan), Castan (35' Benatia), Balzaretti (63' Crescenzi); Bradley (63' Taddei), Jedvaj (46' Marquinho), Pjanić; Lamela (63' F. Ricci), Osvaldo (63' Tallo), Totti (63' Borriello).

Bursaspor: Frey; Ozbayrakli, Ozturk, Civelli, Taiwo; Cinas, Belluschi; Sanli, Batalla, Kiraz; Pinto.

Dok su se Roma i Bursaspor sreli u Risconeu, na sjeveru Italije, Schalke i Bešiktaš su u nedjelju igrali na pripremama u Austriji, u Villachu. I ta utakmica okončana je s 1:1, također s dva pogotka u drugom poluvremenu.

Klub iz Gelsenkirchena došao je do vodstva pogotkom Juliana Draxlera u 56. minuti, na asistenciju Huntelaara. Za konačnih 1:1 se osam minuta kasnije pobrinuo Pedro Franco.

Momčad Slavena Bilića otvorila je pripreme s dva poraza, protiv St. Paulija i Queens Park Rangersa, pa je bivši hrvatski izbornik ovog puta mogao biti zadovoljniji rezultatom.

Schalke: Fährmann (46' Unnerstall); Höger (46' Uchida), Matip (73' Santana), Höwedes, Fuchs; Neustädter, Jones (65' Goretzka); Farfan (65' Clemens), Szalai (46' Bastos), Draxler; Huntelaar (65' Pukki).

Bešiktaš: Gönen; Kayhan, Sivok, Escude (64' Franco), Gülüm; Kavlak; Töre (57' Demirci), Özyakup, Fernandes, Sahan; Almeida (64' Pektemek).

• Sensation21.07.2013. u 20:23
    citam jedvaj igrao prvih 45 minuta, u drugom poluvremenu su pali golovi...odlicno .)