Hrvatski gluhi rukometaši s +20 preko Amerikanaca

Sportnet • utorak, 30.07.2013.

Hrvatski gluhi rukometaši rutinski su odigrali protiv SAD-a, a rezultat od 44:24 zvuči odlično pred izazovni susret s Nijemcima.

Hrvatska - SAD 44:24 (17:10)

22. Ljetne olimpijske igre gluhih

Sofija, dvorana Nacionalna sveučilišna akademija (NSA)
Gledatelja: oko 450

Hrvatska: Havić, Rozić, Bašić 10, Lušić 13, Jelica, Bošnjak 3,Jusić 8, Smolčić, Barešić 1, Pajić 4, Katuša, Šagovac, Damjanić 1, Turković 4, Perak 4
Izbornik-trener: Vojo Bjegović

SAD: Kovacs, Mooe 4, Dasilva1, Gardner, Coleman 2, Lehmann,Berrigan 2, Weinstock 2, Fava 3, Bergan 6, Mowl 4, Jarashow

Sedmerci: Hrvatska 3 (2), Mađarska 4 (2)
Isključenje:Hrvatska 6 minuta (Pajić, Turković, Perak); SAD 6 minuta (Coleman, Bergan, Jarashow)

Protiv Amerikanaca Hrvatima je bilo puno teže i opasnije igrati nego s Mađarskom, pošto suci nisu adekvatno reagirali i spriječili grubu igru protivnika.

U prvom i drugom poluvremenu liječnica je vrlo često ulazila na teren i intervenirala, uglavnom na hrvatskim igračima. Gruba igra je rezultirala posjekotinom na glavi debitanta Damjanića koji se kasnije vratio u igru.

Svojom atraktivnom igrom i golovima istaknuo se Oliver Lušić, obranama Dean Šagovac i efikasnošću Mario Bašić.

Dosadašnjim pobjedama protiv Mađarske i SAD-a Hrvatska je potvrdila ulogu favorita za prvo mjesto u skupini. U susretu protiv vrlo neugodnih i upornih reprezentativaca Njemačke u utorak to treba i osigurati.

• Obrisan korisnik30.07.2013. u 14:29
    bravo momci! cudno da i vas slafko ne vodi :)
  • perozdero30.07.2013. u 09:41
    ajmo dečki do još jednog zlata :) možete vi to !!!