Branimir Korać • subota, 10.08.2013.

U jednom od najintrigantnijih prijateljskih dvoboja igranih ove subote, Manchester City je poražen s glatkih 3:1 od Arsenala. Zanimljivo je bilo i u Southamptonu gdje je Lovrenova momčad s 4:3 svladala Real Sociedad...

U generalnoj probi prije početka prvenstva Norwich je ugostio atenski Panathinaikos i upisao pobjedu 2:0. Dvostruki strijelac bio je Bradley Johnson, veznjak domaćina koji se nedavno vratio na travnjak nakon teške ozljede koljena.

Englezi su poveli već u četvrtoj minuti kada je škotski reprezentativac Robert Snodgrass ubacio iz slobodnog udarca, a Johnson je bio viši od Stefanosa Kapina i glavom poslao loptu u mrežu.

U završnici prvog dijela Panathinaikos je imao svoju najbolju priliku na susretu. Nakon kornera je odlično pucao hrvatski reprezentativac Gordon Schildenfeld, njegov udarac je izbijen s gol linije nakon čega Thanisis Nnitas pogađa vratnicu.

U drugom poluvremenu vrlo brzo je Norwich povisio na 2:0, već u 59. minuti je Jose Garrido dobro ubacio, a Johnson još jednom glavom poslao loptu u mrežu.

Do kraja susreta promjena više nije bilo, a Gordon Schildenfeld odigrao je 78 minuta nakon čega ga je zamijenio Donis.

Norwich - Panathinaikos 2:0

Norwich: Ruddy; Martin (Whittaker 45), Turner, R Bennett, Garrido; Snodgrass (Fer 45), Tettey, Johnson (Redmond 80), Olsson (van Wolfswinkel 45); Hoolahan; Hooper (E Bennett 57).

Panathinaikos: Kapino; Koutroumpis (Triantafyllopoulos 63), Da Silva, Lagos, Bajrami (Mouzakitis 90), Marinakis (Spyropoulos 85), Kapelis (Berg 45), Abeid (Chouchoumis 74), Maroto, Schildenfeld (Donis 78), Ntinas.

Čak sedam pogodaka viđeno je u dvoboju Southamptona i Real Sociedada. Sveci su na kraju slavili s 4:3 u vrlo dobroj utakmici s mnoštvom prilika na obje strane.

Vrlo rano je Southampton poveo, već u sedmoj minuti novopečeni reprezentativac Lambert proigrao je Lallanu koji vara Brava i zabija za 1:0.

Nastavilo se u tom ritmu i nakon pogotka, Southampton je nizao prilike, Rodriguez je i zatresao gredu, a u jeku domaćih napada gosti su poravnali. U 28. minuti nakon pogreške Hooivelda i Shawa, Gorka Elustondo je imao lagan posao i poravnao je na 1:1.

Uslijedio je vatromet golova do kraja prvog dijela pa je tako prvo u 33. minuti Morgan Schneiderlein zabio za 2:1, u 38. minuti Carlos Vela je poravnao na 2:2 da bi Hooveld dvije minute kasnije ponovno doveo domaćina u vodstvo.

Po treći put Real je uspio poravnati u 59. minuti kada je zabio Haris Seferović, ali posljednju riječ na susretu imao je domaćin koji golom Jasona Puncheona u 83. minuti dolazi do pobjede 4:3.

Dejan Lovren je na travnjaku proveo 62 minute nakon čega ga je zamijenio Yoshida.

Southampton - Real Sociedad 4:3

Southampton: Boruc (K. Davis 46), Chambers (Cork 62), Lovren (Yoshida 62), Hooiveld (Fonte 46), Shaw (Fox 45), Wanyama (Ward-Prowse 62), Schneiderlin (Isgrove 75), Lallana (Punchon 75), Guly (S. Davis 46), Rodriguez (Mayuka 75), Lambert (Ramirez 46).

Real Sociedad: Bravo, Sangalli, Ansotegi, Cadamuro (Martinez 46), De la Bella, X.Prieto (Zurutuza 67), Elustondo, Ros (Pardo 67), Vela, Seferović, Chory (Griezmann 62)

Stoke City i Genoa odradili su utakmicu bez pogodaka. Na Britanniji su Talijani uspjeli izdržati napade domaćina koji su imali više prilika i na kraju mogu žaliti za pobjedom.

U prvom poluvremenu Englezi su bili posebno opasni, Peter Crouch je zatresao vratnicu, a uz još neke njegove pokušaje, opasan je bio i Walters.

Na drugoj strani je bilo malo prijetnji, a od prve minute u sastavu Genoe bio je i Šime Vrsaljko.

Stoke - Genoa 0:0

Stoke (početnih 11): Begović, Cameron, Shawcross, Huth, Pieters, Muniesa, Walters, Palacios, Nzonzi, Adam, Etherington.

Genoa (početnih 11): Perin, Biondini, Lodi, Gilardino, Antonelli, Cofie, Santana, Vrsaljko, Manfredini, Portanova, Bertolacci.

Manchester City i Arsenal odradili su generalku na neutralnom terenu u Helsinkiju gdje je londonska momčad održala lekciju Cityju i slavila 3:1.

Još bolja vijest ze Arsenea Wengera je da je Arsenal slavio u susretu u kojem nije bilo previše kalkulacija i u kojem su obojica trenera stavila sve svoje raspoložive adute na travnjak.

Već u osmoj minuti Arsenal je poveo i to nakon dobrog proigravanja Ramseya za Thea Walcotta kojeg nije uspio zaustaviti Gael Clichy i engleski reprezentativac mirno pogađa mrežu Harta.

Nakon toga je Manchester u nekoliko navrata zaprijetio, blizu pogotku bio je Džeko, ali Szczesny je dobro obranio njegov zicer. U drugom dijelu se nastavilo s nešto ofenzivnijim pristupom Cityja i novim golom Arsenala u trenucima kada je bio prisiljen na obranu.

Ovaj put su uloge zamijenili Walcott i Ramsey, Englez je bio asistent, a Velšanin strijelac za 2:0. Walcott je nastavio s razigravanjem suigrača i već u 61. minuti bilo je 3:0. Ovaj put je proigrao Girouda koji je iskoristio lošu reakciju Kompanyja i Wengerova momčad je stigla do ogromne prednosti.

Sve što je Manchester uspio napraviti do kraja susreta bilo je smanjenje rezultata na konačnih 3:1 zahvaljujući golu Alvara Negreda desetak minuta prije kraja susreta.

Manchester City - Arsenal 1:3

Manchester City: Hart, Zabaleta (Richards 45), Kompany, Lescott (Boyata 85), Clichy, Fernandinho (Rodwell 78), Toure (Javi Garcia 67), Silva (Jovetić 67), Milner (Nasri 45), Džeko (Navas 45), Negredo

Arsenal: Szczesny (Fabianski 45), Sagna (Jenkinson 75), Mertesacker, Koscielny, Gibbs, Arteta (Perez 67), Wilshere (Santi Cazorla 45), Ramsey (Hayden 87), Oxlade-Chamberlain (Zelalem 75), Walcott, Podolski (Giroud 45)