Ivan Pavić • nedjelja, 11.08.2013.

Nakon što su prvo kolo francuskog nogometnog prvenstva u petak otvorili aktualni prvak PSG gostovao kod Montpelliera, u subotnjem večernjem rasporedu odigrano je sedam utakmica. Monaco je uspio doći do pobjede na gostovanju kod Bordeauxa, Lyon je deklasirao Nicu na Gerlandu. Od sedam susreta samo je jedan završio neriješeno, a odigrali su ga Evian i Sochaux.

Nakon rasipnog trošenja novaca u ovoljetnom prijelaznog roku, Monaco je gostovao kod neugodnog Bordeauxa. U prvom poluvremenu nije bilo pogodaka, dok su u drugom poluvremenu domaćini u jednom dijelu bili i puno bolja momčad.

Ipak, u posljednjih deset minuta Monaco je odnio tri boda. U 82. minuti pogađa za vodstvo Riviere koji je 12 minuta ranije zamijenio pojačanje iz Porta Jamesa Rodrigueza. U 87. minuti pobjedu je potvrdio Falcao. Danijel Subašić odigrao je cijelu utakmicu za Monaco i uspio mrežu u prvom kolu zadržati netaknutom.

Lyon kojeg je napustio Dejan Lovren na domaćem terenu zabio je četiri pogotka Nici, pritom uspjevši ostaviti broj primljenih pogodaka na nuli. Dvostruki strijelac za Lavove bio je Lacazette, u 13. i 69. minuti. Između njegova dva pogotka mrežu je zatresao i Grenier u 55. minuti. Konačni rezultat postavio je Gourcuff u 90. minuti.

Valenciennes je bio malo darežljivi prema svojim gostima iz Toulousa pobijedivši s 3:0. Uvelike im je pomogao branič Toulousa Uroš Spajić koji je u 35. minuti zaradio crveni karton, da bi u 37. minuti domaćini poveli iz jedanaesterca. Strijelac je bio Melikson. U drugom poluvremenu zabio je Valenciennes po jedan pogodak na početku i na kraju poluvremena. U 51. minuti vodstvo povećava Saez, a za konačnih 3:0 zabija Pujol u 93. minuti.

U utakmici u kojoj su bili ravnopravan, ako ne i bolji protivnik, Lorient je ipak izgubio na gostovanje kod Lillea. Za pobjedu domaćih bio je dovoljan jedan pogodak na početku utakmicu koji je postigao Origi u 13. minuti. U posljednjih deset minuta obranu sva tri boda olakšao im je igrač Lorienta Gassama svojim drugim žutim kartonom.

I dok su gledatelji u utakmici Eviana i Sochauxa vidjeli po jedan pogodak u svakoj mreži, gledatelji u Nantesu su uz dva pogotka vidjeli i po jedan crveni karton sa svake strane. Evian je poveo na svom terenu vrlo rano, već u četvrtoj minuti. Strijelac je bio Ehret, a bod gostima donio je Contout točno 50 minuta kasnije. U Nantesu su domaćini odnijeli pobjedu 2:0. Prvi pogodak postigao je Đorđević u 23. minuti. Ipak, u 65. minuti Nantes ostaje s igračem manje nakon drugog žutog kartona Veretouta. Već pet minuta kasnije brojčano stanje igrača na terenu se izjednačuje. Crveni karton je dobio napadač gostiju Ilan. Na kraju utakmice, u 90. minuti je Palmieri postigao autogol za 2:0 Nantesa.

U utakmici bez crvenih kartona Rennes je na domaćem terenu došao do pobjede 2:1 nad Reimsom. Nakon prvog poluvremena rezultat je bio izjednačen, jer je za domaću momčad zabio Pajot u devetoj minuti. Prije odlaska na odmor, u 45. minuti pogodak za Reims postiže Krychowiak. Za uspješan početak nove sezone za Rennes pobrinuo se Erding u 84. minuti postigavši pogodak za pobjedu domaćina.

• Obrisan korisnik11.08.2013. u 10:40
    samo je pitanje kaf će kupiti nekog golmana i staviti subašića na klupu, nažalost
  • karioke bučani11.08.2013. u 08:05