Ligue 1, 1. kolo, 09.08.2013, 20:30 h
Montpellier
Montpellier 1:1 Paris Saint-Germain
Paris Saint-Germain

Blancov PSG ostao bez pobjede u Montpellieru, Ibra asistirao, Cavani krenuo s klupe

Damir Žbulj • petak, 09.08.2013.

Osim u Njemačkoj, krenula je nogometna prvenstvena akcija i u Francuskoj. Aktualni prvak PSG gostovao je kod Montpelliera i nije stigao do pobjede, makar je posljednjih 20-ak minuta ekipa Laurenta Blanca imala igrača više na travnjaku...

Izuzetno zanimljivo bilo je od početka dvoboja pošto je domaćin stigao do prednosti već u desetoj minuti kada je precizan bio Remy Cabella. PSG nije bio dovoljno ubojit u napadu, od prve minute zaigrali su Zlatan Ibrahimović i Lavezzi, dok je ipak Edinson Cavani, čovjek od 64 milijuna eura, ostao na klupi.

Niti do poluvremena nije bilo promjene rezultata. U nastavku se Parižani do poravnanja stigli u 60. minuti, kada je Maxwell zabio na asistenciju Ibrahimovića.

Cavani je u igru ušao umjesto Lavezzija u 70. minuti, a kada je minutu kasnije domaći El Kaoutari zaradio drugu javnu opomenu, činilo se kako će ipak gosti do sva tri boda.

Moura i Verratti nisu dočekali kraj utakmice na travnjaku, ali niti njihove zamjene nisu se baš iskazale. Precizni u završnici nisu bili niti Pastore ni Adrien Rabiot pa je na semaforu ostalo 1:1.

PSG je imao dominaciju u posjedu lopte (36% - 64%), imao je više udaraca prema suparničkim vratima, ali je jedan jedini domaći udarac u okvir završio u mreži Sirigua.

• Obrisan korisnik10.08.2013. u 16:35
    monaco neće napraviti ništa ove seozne jer imaju 5-6 dobrih igrača,ostatak momčadi je prosječan i nikad čuo za te igrače
  • Hektor33310.08.2013. u 15:37
    I jedva čekan vidit monaco u službenim i pravim utakmicama
    Hektor333
  • Hektor33310.08.2013. u 15:33
    Francuska se liga jača iz sezone u sezonu moglo bi to za par godina bit "pakleno" natjecanje
    Hektor333
  • fedorad10.08.2013. u 08:09
    Puno kakiš,a nemaš pojma.Francuska liga već dvije sezone više nije u ligi petice.PSG,meni ništa naročito ni simpatičan ni antipatičan,je prošle godine igrao četvrtfinale LP protiv Barce koju je umalo prošao i da je prošao bilo bi zasluženi ulazak među 4 najbolje ekipe starog kontineta,možemo reći... [više na forumu]
    fedorad
  • Obrisan korisnik10.08.2013. u 02:09
    PSG je jak, ali samo u okviru francuskog nogometnog prvenstva! Nikad mi nece biti jasno zasto francusko prvenstvo toliko kotira (Liga petica), a prava je smijurija! Ibra i Cavani zasluzuju ne samo bolji klub, nego i elitnije takmicenje! Veliki igraci, ali u pogresnom klubu i u slabom prvenstvu!... [više na forumu]