Kordi: "Prva nam je utakmica pokazala na čemu treba raditi"

Ivana Strahija • subota, 17.08.2013.

Našički rukometni kolektiv nalazi se u Novom Sadu, gdje sudjeluje na Memorijalu Bogdana Rodića. U prvom susretu turnira Nexe je poražen...

VOJVODINA – NEXE 30:29 (14:14)

Memorijal Bogdan Rodić, 1.kolo
Novi Sad, ŠC Slana bara, gledatelja 200
Suci: Ivan Mošorinski (Zrenjanin) i Aleksandar Panđić (Novi Sad)
Delegat: Nebojša Grković (Kać)

VOJVODINA: Radišić, Popov, Elezović 8, Barišić, Veselinov, Mirković, Perović (1 obrana), Pušica 5, Pilipović 3, Todorović, Nikolić 2, Marjanac 5, Šipka 1, Babić, Stanković 1, Holpert, Kocić (15 obrana), Ćurković 5
Trener: Momir Rnić

NEXE: P. Lelić (4 obrane), Vegar 3, Bureš, Eter 8, F. Lelić 5, Mrđenović 1, Jurjević, Kružić, Tomas 1, Pivac (7 obrana), Vujić, Sokolić 3, Sakić 2, Tomić 1, Janković (2 obrane), Ivić 5
Trener: Zdenko Kordi

SEDMERCI: Vojvodina 4/4 (Elezović 3, Pilipović), Nexe 4/4 (Eter 4)
ISKLJUČENJA: Vojvodina 6 minuta (Barišić, Šipka, Ćurković), Nexe 12 minuta (Tomas 2+2+2, F.Lelić, Vujić, Sakić)

Na tradicionalnom Memorijalu Bogdana Radića Nexe nije startao najbolje. Vojvodina, koju vodi Momir Rnić, bila je za gol uspješnija od našičkih rukometaša, te je tako došla do pobjede.

U redovima domaćina turnira istaknuli su se Elezović s osam pogodaka i vratar Kocić s 15 obrana, dok je kod Nexea Eter upisao osam golova.

Trener Zdenko Kordi nije bio previše uznemiren porazom: "Vojvodina se priprema za kvalifikacije Lige prvaka, koje počinju kroz desetak dana, pa je jasno da je trenutno u boljoj formi od nas koji smo na početku pripremnog razdoblja i ovo nam je prva utakmica", objašnjava.

Usprkos porazu, utakmica je dobro poslužila struci Nexea: "Vidjeli smo mnogo dobrih stvari u našim redovima, no svakako da ima stvari na kojima moramo raditi", dodao je Kordi.

Nexe u subotu od 18 sati igra protiv Partizana. Srbi su u prvoj utakmici izgubili od ruskog Kaustika s 31:35.