Sportnet • nedjelja, 25.08.2013.

Nogometaši novog prvoligaša Cardiff Cityja priredili su pravu senzaciju u drugom kolu engleske Premier lige, pred svojim navijačima svladali su jednog od glavnih kandidata za naslov prvaka, Manchester City. U drugoj nedjeljnoj utakmici Tottenham je došao do druge prvenstvene pobjede, iako još uvijek čeka prvi ovosezonski pogodak iz igre.

Nakon pune 51 godine nogometaši Cardiff Cityja vratili su se u najviši razred engleskog nogometa i prvi put zaigrali u Premier ligi, te već u drugom kolu priredili veliko iznenađenje. U sjajnoj premijeri pred svojim navijačima svladali su Manchester City s 3:2.

City je lomio otpor domaćina sve do 52. minute, a tada prekrasnim pogotkom Edina Džeke došao do ipak zasluženog vodstva. Činilo se kako će engleski viceprvak do kraja utakmice imati lakši posao, no osam minuta kasnije domaćin je uzvratio.

Kim Bo-Kyung je odlično prošao desnom stranom i ubacio u peterac, udarac Fraizera Campbella uspio je zaustaviti Joe Hart, ali na odbijenu loptu natrčao je Aron Gunnarsson i zakucao je u mrežu.

Suočeni s gubitkom dragocjenih bodova gosti su pritisnuli i krenuli po pogodak, no uspjeli su primiti dva. U 79. i 87. minuti Campbell je izbjegao pratnji Pabla Zabalete i nakon dva udarca iz kuta dvaput glavom zatresao mrežu Cityja.

U sudačkoj nadoknadi momčad Manuela Pellegrinija uspjela je pogotkom Alvara Negreda smanjiti zaostatak, no bilo je to sve. Cardiff City je odnio sva tri boda i veliko slavlje u Walesu moglo je početi.

Tottenhamu bodovi nakon jedanaesterca Soldada

Drugi velški klub u Premier ligi ovu sezonu nije otvorio na najbolji mogući način. Nakon poraza od Manchester Uniteda u prvom kolu, Swansea je praznih ruku ostao i na White Hart Laneu gdje je Tottenham slavio s minimalnih 1:0.

Spursi su i bez Garetha Balea bili bolji protivnik i mogli već u prvom dijelu doći do pogotka, no otpor gostiju su uspjeli slomiti tek u nastavku utakmice nakon preoštro dosuđenog kaznenog udarca. Loptu je na bijelu točku, kao i u prvom kolu, postavio Roberto Soldado i osigurao bodove Tottenhamu.

• Obrisan korisnik26.08.2013. u 00:04
    penal nije bio, ali isto tako tottenhamu nije dosudilo čist penal u prvom poluvremenutj. sudac je procijenio da je bio faul izvan šesnaesterca iako je bilo očito da je bilo unutrazanimljivo je da tu opet bila riječ o shelveyu i townsendutottenham daleko od impresivnoga, ali ipak su bolje šanse... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik25.08.2013. u 22:57
    Čim nema Yaye tj u ovom slučaju Kompanya City je potpuno drugačija i samim time lošija ekipa... Dok si ne srede glave, nikad niš od njih...
  • Obrisan korisnik25.08.2013. u 22:07
    Komična im je ova obrana, a i Hart živi na staroj slavi i brljavi već neko vrijeme. Ovisni su o Kompanyju, a taj je sklon izbivanjima. Samo nek i dalje bacaju milijune na nepotrebne napadače, zabavno je gledati cirkusku šeikovu igračku.
  • Obrisan korisnik25.08.2013. u 22:02
    Izmišljen penal Tottenhamu, Soldado će na kraju bit najbolji strijelac sa 38 golova, sve iz penala nakon što prošle sezone nisu imali ni jedan.Cardiff borben, ne predaju se, odlični navijači, ali bojim se da oni ne mogu previše protiv protivnika gdje bi trebali ravnopravno stajat. Zabaleta kod sva... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik25.08.2013. u 21:35
    Nije me se Soldado dojmio. Nije ga bilo za vidjeti, osim tog gola. Vrijeme će reći da li je precijenjen. Ali zato je Tottenham izrazito čvrst u sredini. A Shelvey je panjina u glavi izgleda - drago mi je da ga se 'Pool riješio.