Premiership, 2. kolo, 26.08.2013, 21:00 h
Manchester United 0:0 Chelsea
Chelsea

Manchester United i Chelsea bez pogodaka u Moyesovoj premijeri na Old Traffordu

Sportnet • ponedjeljak, 26.08.2013.

U derbiju drugog kola engleske Premier lige Manchester United i Chelsea podijelili su bodove najmanje popularnim nogometnim rezultatom 0:0. David Moyes pred domaćom je publikom tako debitirao remijem, Jose Mourinho bit će zadovoljan bodom, a cijelu je utakmicu u dresu Uniteda odigrao Wayne Rooney.

Rooney u središtu pozornosti

Puno je govora uoči utakmice bilo o Wayneu Rooneyju, za kojega je Chelsea poslao dvije ponude i obje su odbijene od strane Uniteda. Rooney je odigrao svih 90 minuta uz skandiranje navijača i bio ponajbolji pojedinac na terenu.

Jose Mourinho prije nekoliko je dana najavio treću ponudu za Unitedova napadača, pa je nakon utakmice morao odgovoriti na pitanje hoće li do nje doista doći. "U svakom drugom klubu na svijetu navijači ne podržavaju igrača koji želi otići, ali ne i ovdje. Dali su mu podršku tijekom cijele utakmice i zato je ovo poseban klub s posebnim navijačima. Mislim da će Rooney sada htjeti ostati i ako to bude njegova odluka, mi ćemo prvi to poštovati i završiti priču. Ako ne želi otići, povlačimo se, ali moramo znati što se događa", rekao je Mourinho.

Najiščekivanija utakmica drugog kola engleskog prvenstva ipak je razočarala poklonike Manchester Uniteda i Chelseaja, ali i one neutralne promatrače. David Moyes i Jose Mourinho odigrali su partiju šaha na nogometnom terenu, a u taktičkom nadmudrivanju izgubili su gledatelji jer pogodaka na kraju nije bilo.

United je kroz cijelu utakmicu bio bolja momčad, napadački orijentiran s čak trojicom napadača i Wayneom Rooneyjem od prve minute, dok je Mourinho iznenadio postavom bez ijednog klasičnog napadača, uz isturenog Andrea Schürrlea.

Pokazalo se da je Portugalčev eksperiment podbacio jer Schürrle je u prvome dijelu tek dvaput dodirnuo loptu, a United uglavnom gospodario terenom uz šezdesetak posto posjeda lopta. Prvo je poluvrijeme, međutim, završeno bez pravih prigoda, uz tek poneku prijetnju Oscara i Rooneyja.

Niti nastavak nije ponudio mnogo alternative, domaćin je i dalje imao inicijativu, a Chelsea čekao prigodu koju na kraju nije dočekao, čak niti ulaskom Fernanda Torresa. Najbolje prilike za domaće u posljednjih 15 minuta propustili su Rooney oštrim udarcem s 30 metara i dosta samozatajni Robin van Persie u posljednjim trenucima.

Valja istaknuti i sporan trenutak iz drugoga poluvremena kada je lopta u kaznenom prostoru Chelseaja u ruku pogodila Franka Lamparda, no sudac je procijenio kako nema razloga da pokaže na bijelu točku.

• Obrisan korisnik27.08.2013. u 16:48
    pa nije nitko htio izgubiti,nema tu ništa čudno utakmica ok ,jedina zamjerka je za taktiku chelsija -kao da trenira hr dragovoljac pa mora bunker igrati-nije tu lako zabiti gol jbg
  • Zdren27.08.2013. u 10:41
    alibi utakmica.
    Zdren
  • Mithrandir27.08.2013. u 10:17
    Šahovska partija. Jedni drugima nisu dali igrati, stisnuli, pokrivali po cijelom terenu i to su radili svarno vrhunski. Tako reči bez i jedne pogreške. Malo je prostora bilo za igru. Bilo je grešaka u dodavanjima, jer se igra pokušava igrati brzo i atraktivno, najčešće na prvu, a malo je slobodnog... [više na forumu]
    Mithrandir
  • Obrisan korisnik27.08.2013. u 01:10
    Welbeckova šansa kad je u drugom poluvremenu pucao sa 15 metara, Terry se posliznuo,van Persiejev volej desnom, blok Mikela, Welbeck nakon kornera, odgurnut u skokuCleverley lijevom u prvomCleverley desnom u Lampardovu ruku u drugomOscar u prvom kad ga je iznenadila, direktno u de GeuHazard u... [više na forumu]
    I dodatno je zanimljivo da ni u Realu ni Higuain ni Benzema nisu mogli zabiti i bili su loši dok ih je Mourinho vodio, a gle čuda, Benzema u prva dva kola 2 gola, Higuain gol u prvom kolu. Ancelotti isto preferira klasičniji tip igre i neće više Ronaldo 50 zabit nego Benzema mora biti prvi... [više na forumu]