3. HNL Sjever: Koprivnica se izdvojila na vrhu, Rudar prokockao 3:0 protiv Međimurja

Sportnet • ponedjeljak, 02.09.2013.

Nakon odigranog 3. kola samo je Koprivnica ostvarila isto toliko pobjeda, dok ostali posustali. Bez ijednog osvojenog boda još uvijek su tri međimurske momčadi - Nedelišće, Čakovec i Mladost iz Preloga. Uvjerljive i očekivane pobjede ostvarili su Podravina, Croatia, Polet i Bjelovar, a blizu velikog iznenađenja bio je Rudar koji je u Čakovcu u dva navrata imao tri pogotka prednosti nad Međimurjem i uspio ih ispustiti.

Podravina je u Ludbregu ugostila momčad Virovitice i ispratila ih s pet pogodaka u mreži. Goste je već u 5. minuti načeo iskusni Miljenko Mumlek, a do kraja prvog poluvremena Ludbrežani su postigli još dva pogotka. U 31. minuti je Nikola Pomper zabio za 2:0, a samo minutu kasnije Mumlek svojim drugim pogotkom postavlja nedostižan rezultat za Viroviticu. Tri gola prednosti domaćin je imao do 74. minute kad je Nikola Valjak strijelac za 4:0, a konačan rezultat postavio je Denis Bochl u 83. minuti.

Aktualni prvak gostovao je u Kotoribi i dobro se namučio ne bi li došao do sva tri boda. Graničar je poveo u 20. minuti pogotkom Dalibora Gorupića i taj se rezultat zadržao nakon isteka prvih 45 minuta. U nastavku je Mladost ipak posložila svoje redove i preokrenula rezultat u svoju korist. Izjednačujući pogodak djelo je Mile Sučića u 57. minuti, a samo desetak minuta kasnije Ivan-Borna Jelić-Balta dovodi goste u vodstvo. U posljednjoj minuti utakmice Željko Ostrman zabija za 1:3 i potvrđuje pobjedu Mladosti.

Prava drama viđena je na utakmici između Međimurja i Rudara iz Mursko Središća. Eksperiment Damira Biškupa s tri obrambena igrača nije uspio, a gosti su već u početnoj fazi utakmice to znali iskoristiti i potpuno neočekivano doći do tri pogotka prednosti. Već u 1. minuti je Marko Šoltić zatresao mrežu čakovečke momčadi, a na to se odlično nadovezao Dario Šoltić sa svoja dva pogotka u 10. i 13. minuti za visokih 0:3 u korist Rudara. Međimurje se vratilo u igru u 20. minuti pogotkom Stjepana Kokota, no već u 28. minuti gosti opet imaju tri gola viška, strijelac je ovog puta bio Boris Vurušić. Deset minuta nakon toga Antonio Dodlek postiže pogodak za 2:4, što je bio rezultat prvog poluvremena. Pogotkom Danijela Kuzmića u 58. minuti domaćin se potpuno približio Rudarima, a u nastojanju da izjednače nije im pomoglo ni isključenje Davida Puclina u 66. minuti, no ipak su drugim pogotkom Kokota za 4:4 uspjeli doći do boda u 87. minuti.

Lista strijelaca

6 - Brcković (Koprivnica)
5 - Celišćak (Croatia), Pavec (Bjelovar)
4 - Hrženjak (Podravac)
3 - Horvatinović (Koprivnica), Jurić (Croatia), Kokot, Kuzmić (oba Međimurje), Mumlek (Podravina), Sučić (Mladost Ž.), D. Šoltić (Rudar)

Ni nakon 3. kola preloška Mladost nije uspjela doći do remija s kojim bi maknula negativan bod, a to je bilo i teško za očekivati na gostovanju u Grabrovnici. Domaća Croatia bez većih problema stigla je do pobjede, no u prvom poluvremenu nije bilo pogodaka. U nastavku je Vedran Celišćak već u 50. minuti slomio otpor Preložana, a na nove pogotke čekalo se do zadnjih minuta utakmice. Ivan Begović se u strijelce upisao u 83. minuti, a konačni rezultat 3:0 postavio je Valentino Paradinović u 89. minuti.

U Koprivnici je domaća momčad potpuno zasluženo slavila protiv Varaždina koji nakon tri utakmice ima tek jedan osvojen bod. Koprivničanci su poveli u 20. minuti pogotkom Antonija Brzoje i tu prednost uspjeli sačuvati do kraja prvog dijela. Matej Herent u 59. minuti zabija za 2:0, dok je gostujuća momčad uspjela smanjiti zaostatak tek u sudačkoj nadoknadi pogotkom Nevena Vukmana.

Čakovec u svakoj utakmici skida po tri primljena pogotka te su u ovom kolu u Svetom Martinu na Muri poraženi sa "samo" 5:0. Na prvi pogodak se čekalo duže od pola sata, no tada je bilo puno lakše i Polet je na kraju uvjerljivo slavio. Čakovčane je načeo Andrej Goričanec u 34. minuti, a do kraja prvog dijela golovima u 37. i 42. minuti dokrajčili su ih Valentin Cvetković i Ivan Škvorc. Gosti su u 57. minuti ostali s igračem manje nakon što je direktan crveni karton zaradio Nikola Vinković. Poletovci su tada imali lakši posao i pobjedu su potvrdili pogotkom Patricka Jelena u 84. minuti i drugim pogotkom Goričanca u posljednjoj minuti.

Momčad Nedelišća je ove sezone neprepoznatljiva, a lošu formu nastavili su i na gostovanju i Virju. Na krilima odličnog Hrvoja Hrženjaka Podravac je zasluženo stigao do prve pobjede i prvih ovosezonskih bodova. Hrženjak je već u 7. minuti doveo domaćina u vodstvo, a na samom početku drugog poluvremena bio je strijelac i za 2:0. Isti igrač je hat-trick kompletirao u 74. minuti, dok se gosti tek mogu zadovoljiti dodijeljenim kaznenim udarcem kojeg je u 87. minuti u pogodak pretvorio Ivan Jarić, bio je to tek prvi pogodak Nedelišća ove sezone.

Najuvjerljiviju pobjedu ostvario je Bjelovar koji je na domaćem terenu Slatini utrpao čak šest komada, od kojih samo dva u prvih 45 minuta. Golgeter Mario Pavec doveo je Bjelovarčane u vodstvo u 22. minuti, a u posljednjoj minuti prvog dijela s bijele točke je bio precizan za 2:0. U nastavku Slatina već u 54. minuti ostaje s igračem manje jer je Marko Nađ zaradio drugi žuti karton i u posljednjih 20 minuta utakmice domaći uspijevaju postići još četiri pogotka. Pavec u 72. minuti postiže i svoj treći pogodak, a do kraja mu se priključuju i Josip Piragić s dva te Denis Nađ s jednim pogotkom.