Kolo bez remija: tri pobjeda domaćina i tri gostiju

Branimir Korać • ponedjeljak, 02.09.2013.

Nakon trećeg kola Druge HNL, nema više stopostotnih momčadi. Zagreb je na svom stadionu upisao poraz od Cibalije i tako prepustio vrh ljestvice Interu. Inače, bilo je to kolo bez ijednog remija uz, zanimljivo, šest pobjeda od po gola razlike...

Nogometaši Lučkog ugostili su na svom travnjaku zaprešićki Inter i nadali se prvim ovosezonskim bodovima. Na žalost po njih, do bodova nisu došli i Inter je odnio minimalnu pobjedu 1:0.

Domaćin je posljednjih 20 minuta odigrao bez isključenog Vinka Budena koji je zaradio dva žuta kartona što je Inter iskoristio u 86. minuti preko Ilije Nestorovskog.

U dvoboju momčadi iz donjeg dijela ljestvice Solin je bio bolji od Zeline s minimalnih 1:0. Zelina tako ostaje i nakon trećeg kola bez postignutog pogotka iako je u Solinu imala prilika za to.

Sve do 78. minute bilo je 0:0 na semaforu, a tada je pobjedu momčadi Ivana Pudara donio igrač Hajduka na posudbi u Solinu Špiro Peričić. Malo je nedostajalo da gosti ipak odnesu bod u sudačkoj nadoknadi, ali Zlatko Runje je obranio pokušaj Jurice Grgeca.

Lokalni dvoboj Sesveta i Rudeša završen je gostujućom pobjedom 2:1. Obje momčadi su solidno otvorile sezonu, Rudešani su nakon poraza u Kranjčevićevoj ispunili cilj i svladali Segestu dok su Sesvećani treće kolo dočekali s četiri boda.

U međusobnom dvoboju sva tri pogotka su postignuta u prvom poluvremenu, a svi strijelci bili su bivši igrači Zagreba. Prvo je Ivica Džolan doveo Rudeš u vodstvo u 15. minuti da bi u 24. Kruno Lovrek poravnao na 1:1. Do odlaska na odmor gosti su ponovno preuzeli vodstvo i to zahvaljujući Filipu Ščrbecu. Bilo je to ujedno sve što se tiče pogodaka, Sesvećani nisu uspjeli u nastavku ponovno pogoditi mrežu Darijana Radelića Žarkova.

Segesta je u Sisku iznenadila favorizirano Dugopolje i još jednom pokazala da nikome neće biti lako igrati u Sisku. Domaćin je slavio u susretu u kojem je goste od boda dijelilo svega desetak minuta.

Siščani su poveli u 53. minuti pogotkom Kiša s ruba 16 metara da bi u 73. minuti Mrmić rušio u kaznenom prostoru Bagarića, a najbolji strijelac Dugopolja Ivica Žuljević poravnao je na 1:1. U 81. minuti domaćin je ipak stigao do pobjede nakon što je u kaznenom prostoru rukom igrao Lozo, a kapetan domaćina Antonio Hrnčević zabio je za konačnih 2:1.

U dvoboju dojučerašnjih prvoligaša Zagreb je u Kranjčevićevoj ugostio momčad Cibalije i upisao prvi ovosezonski poraz. Ovim porazom prepustio je vrh ljestvice Interu te više nema stopostotnih momčadi.

Cibalia je povela u 24. minuti golom Hrvoja Tokića koji je udarcem van 16 metara pogodio uz samu vratnicu i prednost gostiju trajala je sve do 74. minute. Tada Zagreb poravnava preko Ivana Ljubičića, ali samo dvije minute kasnije domaća obrana nije uspjela zaustaviti Tomislava Pavličića koji vraća prednost na stranu gostiju.

Posljednji dvoboj kola odigran je u Kostreni gdje je Pomorac ugostio momčad Gorice. Domaćin je uzeo minimalnu pobjedu 1:0 pogotkom mladog Mateja Mršića u 23. minuti utakmice.