Španjolska se poigrala sa sramotno lošom Hrvatskom na otvaranju EP

Bernard Jurišić • srijeda, 04.09.2013.

Hrvatska košarkaška reprezentacije četiri minute je bila u utakmici protiv Španjolske na otvaranju Europskog prvenstva u Sloveniji. Sramotno lošom partijom u kojoj su u 40 minuta zabili 40 poena hrvatski reprezentativci ispraćeni su bučnim zvižducima brojnih hrvatskih navijača u Celju...

Hrvatska nije ni blizu pobjedi u utakmici protiv Španjolske, ali ono što je daleko depresivnije i ružnije nakon odgledanih prvih 40 minuta u Sloveniji - gotovo da nije izgledala kao ozbiljna košarkaška momčad.

U četvrtoj minuti Hrvatska je tricom Simona povela 5:3 i to je uglavnom bilo to što vrijedi istaknuti od momčadi Jasmina Repeše. Španjolska je odgovorila s 15:0 za 5:18 i prvu četvrtinu završila s već ogromnih 15 poena prednosti - 9:24.

Hrvatska je u tom periodu izgledala loše, nije bilo ništa od momčadske igre, sve se svodilo na igru jedan na jedan i jedan na pet. Šut je bio ne samo neprecizan nego i neselektivan, previše loših šuteva uzeli su naši i sami sebe izbacili iz napadačkog ritma.

U drugoj četvrtini hrvatska je igra malo očvrsnula, presjekli smo nekoliko španjolskih napada i prvim poenima Bogdanovića spustili zaostatak na 18:28. Bogdanović je potom promašio tricu kojom smo se mogli i još više primaknuti. Na poluvrijeme je Španjolska odnijela 13 poena prednosti (20:33), a Hrvatska je pogodila jednu od 11 pokušanih trica.

Prvi, a pokazalo se i jedini put nakon prve četvrtine zaostatak smo spustili na jednu znamenku u 24. minuti (26:35), ali uzvratio je Rudy Fernandez s dva soloprodora i vratio Španjolsku na 26:40. Calderonova trica odvela je Španjolsku na 29:47 pred kraj treće četvrtine i bilo kakvoj nadi u čudo bio je kraj.

Četvrta četvrtina donijela je - sramotu. Pet napada u nizu Hrvatska nije uopće uspjela šutnuti, izgledali smo katastrofalno na parketu, dekoncentrirano, neuigrano, bezidejno. Španjolska je povećavala svoju prednost (11:0 za 37:60 u 36. minuti), Hrvatska nije uspjela zabiti poen u osam minuta zadnje četvrtine, a jedini iz igre u posljednjoj minuti.

Šamaranje mrtvog magarca nastavilo se do posljednjeg zvuka sirene, koji je na svu sreću zaustavio konačni rezultat na 40:68. Pri čemu razlika od 28 poena nije ni približno toliko ružna koliko je to bila izvedba hrvatske reprezentacije na parketu...

• Obrisan korisnik05.09.2013. u 12:40
    Sinoć lovim neki stream za utakmicu dana Srbija-Litva. Tamo uredno neki mladac umjereno komentira veliku pobjedu Srbije bez sukomentatora, studijskih emisija ...bla, bla. Stvarno je iritantno bilo slušati i gledati Marka Šapita Vikija Ivanovića i Zulu koji se očito samoproglašava kao jedino moguće... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik05.09.2013. u 12:20
    A što se tiče Skansija... pa oni su počeli kukati već u 3-4 minuti. Cvitković je nešto nerazumljivo i patetično frfljao a Skansi odma džonom. Bit će da je odma znao kako će se raspast u 4. četvrtini. i bogami je pogodio ?
  • Obrisan korisnik05.09.2013. u 12:10
    Kud naši igraju očajno tud još moram slušati blebetanje i laprdanje Cvitkovića zvanog "brojač trica". Prestrašno je da čovjek prenosi 30 godina košarku a na nivou je netalentiranog djeteta početnika. Navečer prebacim na OBN i milina za poslušati komentare. Isto i na SLO.
  • mala truba05.09.2013. u 10:52
    bravo ! kad vidis tko vodi i prati - hebate kao da su svi novinari na HRT bili oslobodjeni tjelesnog - pa gdje nalaze te kompleksase da komentiraju sport (kosarku pogotovo) - jos nam je sport ok.kosarka nam je na razini BH, Finske, Ceske, Ukrajne... samo sto je kod njih vidjiv napredak.Spanjolska... [više na forumu]
    mala truba
  • Obrisan korisnik05.09.2013. u 09:06
    jebem ti koja bruka! jučer sam napisao da trebamo tankirati protiv cigana i janeza ali ovo jučer nije bilo tankiranje...ovo je bila demonstracija naše NEMOĆI! obrana kako-tako, iako se vidjelo da španjolci igraju sa 60-70% snage.napad...nemam riječi! što su oni radili na pripremama?!u 40 minuta ja... [više na forumu]