3. HNL Sjever: Slavlje Međimurja u Ždralovima, prva pobjeda Varaždina

Sportnet • ponedjeljak, 09.09.2013.

Čakovec i Mladost (P) još su jednom uvjerljivo poraženi, uz njih je i Nedelišće upisalo već četvrti uzastopni poraz. Koprivnica je i dalje nemilosrdna prema protivnicima s ukupnom gol-razlikom 22:2, dok ju u stopu prate momčadi od kojih se i očekivalo da će se boriti na vrhu.

Virovitica je na domaćem terenu protiv Slatine upisala prvu pobjedu ove sezone i tako se po učinku izjednačila s njima u poretku. Domaćin je poveo u 35. minuti pogotkom Vedrana Grubića i s rezultatom 1:0 završeno je prvo poluvrijeme. U drugom dijelu Ante Mikulić je u 56. minuti povećao vodstvo domaćih, a u 74. minuti je Matej Horvat potvrdio pobjedu 3:0.

Nedelišće nije uspjelo doći do bodova ni u 4. kolu, Bjelovar je uvjerljivo i zasluženo pobijedio. Mrežu domaćih načeo je kapetan Momir Ljubić u 21. minuti, a u nastavku su Mario Pavec u 58. i Pejo Kuprešak već u sljedećoj minuti dokrajčili Nedelišće. Zatim je na 1:3 smanjio Goran Međumurac, a konačnih 1:4 postavio je Kuprešak u 87. minuti.

U nedjeljnom prijepodnevnom terminu Čakovec je ugostio momčad Podravca iz Virja i upisao još jedan uvjerljiv poraz. Nakon prvih 45 minuta domaći su mogli biti zadovoljni rezultatom jer su gosti imali samo 0:1 iz 10. minute kad je strijelac bio Hrvoje Hrženjak. U nastavku se igra domaćih ipak raspala, Jurica Karan u 60. minuti zabija za 0:2, a u sljedećih pet minuta Tomislav Njegač postiže dva pogotka za 0:4. Zatim je u 69. minuti domaći Karlo Balent isključen, a Hrženjak je u posljednjih pet minuta dovršio svoj hat-trick za visokih 0:6.

S velikom željom povratka u viši rang Varaždinci su prvu pobjedu iskrojili tek u četvrtoj utakmici kad je na stadion Varteksa stigao Polet iz Svetog Martina na Muri. Gosti su se jako dobro držali sve do 59. minute kad je Gordan Vuk iz kaznenog udarca zabio za vodstvo Varaždina. Do samoga kraja domaćin je držao minimalnu prednost da bi Matija Matejaš i Marko Rog u 86. i 88. minuti postigli pogotke za 3:0.

Lista strijelaca

7 - Hrženjak (Podravac)
6 - Brcković (Koprivnica), Pavec (Bjelovar)
5 - Celišćak (Croatia)
4 - Horvatinović (Koprivnica), Jurić (Croatia), Mumlek (Podravina)

Mladost iz Preloga je prošla kao i Čakovec, Koprivnica je u prvom dijelu postigla samo jedan pogodaka, a u nastavku čak pet. Tek u 43. minuti je Josip Horvatinović načeo mrežu Preložana, da bi u nastavku uslijedio pravi potop. U početnih 15 minuta posebno se iskazao kapetan Bojan Tucaković koji je prvo u 54. minuti bio strijelac iz igre, a zatim u 59. i s bijele točke za 0:3. Do kraja je Kevin Skrivanich postigao dva pogotka, a Filip Takač jedan za konačnih 0:6.

Croatia iz Grabrovnice je u Murskom Središću očekivano došla do pobjede protiv Rudara, a do vodstva su stigli već u prvoj minuti preko Ivice Pavlovića. U 57. minuti je Ilija Jurić povisio prednost na dva pogotka, a Grabrovničani su se doveli u nezgodnu poziciju kad je u 69. minuti Matija Miloš postigao autogol, no domaći nisu uspjeli izjednačiti do kraja utakmice.

U derbiju kola Mladost je u Ždralovima ugostila Međimurje iz Čakovca koje je pomalo neočekivano odnijelo sva tri boda. Jedini pogodak na utakmici postigao je Antonio Dodlek u 58. minuti. Uspjeh Međimurja tim je veći što je to prvi poraz Mladosti na domaćem terenu nakon čak 31 utakmice i 2. kola u sezoni 2011./2012.

Podravina je u Ludbregu bez većih problema ostvarila pobjedu nad Graničarom iz Kotoribe, čiji su ponajbolji igrači u ljetnom roku prešli baš u redove Ludbrežana. Domaći su poveli u 25. minuti pogotkom Miljenka Mumleka, a konačnih 2:0 postavio je Denis Bochl u 74. minuti za nastavak neporaženosti u ovoj sezoni.