Premiership, 4. kolo, 14.09.2013, 13:45 h
Manchester United
Manchester United 2:0 Crystal Palace
Crystal Palace

Sportnet • subota, 14.09.2013.

Premda ni u četvrtom kolu Premier lige nije odigrao utakmicu za pamćenje, Manchester United došao je do maksimalnog plijena u susretu s Crystal Palaceom. Dvojbeni jedanaesterac za domaćine i slobodan udarac Waynea Rooneyja odlučili su utakmicu u korist Crvenih vragova.

Manchester United nije oduševio svoje navijače predstavom protiv Crystal Palacea, ali je rezultatom 2:0 osigurao nova tri boda i drugu ovosezonsku pobjedu. Utakmicu je u velikoj mjeri odredila odluka glavnog suca u završnici prvoga dijela, kada je dosudio jedanaesterac i goste ostavio s desetoricom igrača na travnjaku.

Domaćin je dominirao i bio bolji protivnik, no kao i u prethodna dva kola prave ideje na polovici gostiju nije bilo. Tada je na scenu stupio Ashley Young, koji je prvo zaradio žuti karton za simulaciju u kaznenom prostoru Crystal Palacea, a zatim u 45. minuti ipak izborio udarac s bijele točke, premda se činilo da je prekršaj načinjen izvan šesnaesterca. Da stvar bude gora po goste, Kagisho Dikgacoi dobio je crveni karton zbog sprečavanja situacije za pogodak.

Robin van Persie je bio siguran izvođač, a drugo je poluvrijeme posve očekivano proteklo u jednome smjeru. United je napadao, ali i dalje bez prave ideje u šesnaestercu Palacea, sve do 81. minute kada je Wayne Rooney iz slobodnog udarca sjajno prebacio živi zid i postavio konačnih 2:0.

Na kraju treba spomenuti da je u dresu Uniteda uz ovacije s tribina debitirao Marouane Fellaini, koji je odigrao posljednjih pola sata, a sjajno je svoju minutažu iskoristio i mladi Adnan Janužaj.