Josip Tolić • subota, 14.09.2013.

U terminu tradicionalno najbogatijem utakmicama u Premiershipu, onom subotnjem od 16 sati, u sklopu četvrtog kola odigrano je šest utakmica. Domaćini nisu bili odveć uspješni; Arsenal je s Mesutom Özilom u postavi do 80. minute slavio kod Sunderlanda 1:3, dok je Newcastle minimalno slavio kod Aston Ville (1:2). WBA je kasnim pogotkom odnio bod Fulhamu (1:1), a jednakim je rezultatom završio i susret novaka Hulla i Cardiffa. Stoke City na Britanniji je uspio uzeti bod doprvaku Manchester Cityju u utakmici bez pogodaka.

Nakon što je Marouane Fellaini upisao debi za svoj Manchester United u ogledu protiv Crystal Palacea, nekoliko sati kasnije isto je učinio i Mesut Özil za Arsenal na gostovanju kod Sunderlanda. I odmah počeo donositi golove svojoj novoj momčadi.

Već u desetoj minuti bivši Realov veznjak uposlio je Girouda na lijevoj strani koji lijepo pogađa za 0:1. Nastavio je njemački reprezentativac dijeliti lopte Walcottu do prve trećine utakmice, ali rezultat se do predaha nije mijenjao.

Kazna je za to stigla u četvrtoj minuti nastavka kada je Gardner pogodio s bijele točke, nakon što je kazneni udarac ponovno skrivio Laurent Koscielny. Ipak, gosti nisu dopustili iznenađenje u preostalom vremenu. Točno sredinom nastavka Aaron Ramsey nastavio je dobru golgetersku sezonu spektakularnim pogotkom za novo vodstvo, a potvrdio ga je isti igrač 15 minuta prije kraja nakon kombinacije s Giroudom. Treba reći i da je neposredno nakon drugog Arsenalova gola domaćinu poništen čisti pogodak Altidore zbog nepoštivanja prednosti.

Breme favorita bilo je preveliko za Manchester City čiji je okršaj sa Stokeom nagovještavao dobar nogomet zbog dvije pobjede ova dva sastava u prva tri kola. Dojmovi su na kraju bili vrlo siromašni, a za pobjedom više mogu žaliti domaćini jer su imali mnogo više izrazitih prilika. Na kraju, ništa-ništa.

Nastavak pozitivnog niza ubilježio je Newcastle slavljem na Villa parku protiv loše raspoloženih Lavova. Svrakama je prednost donio Ben Arfa u 18. minuti nakon što Cissé nije uspio iskoristiti povratnu loptu Rémyja, a razrješenje je stiglo sredinom nastavka. Prvo je Benteke iskoristio lošu intervenciju Krula na jedan centaršut i poravnao rezultat, da bi svega šest minuta potom novo i odlučujuće vodstvo gostima donio Gouffran nakon odbijene lopte Guzana.

Nedostaje li Gareth Bale Tottenhamu? To je pitanje koje se ovih dana na White Hart Laneu sigurno neće spominjati jer su Spursi došli do treće pobjede u četiri kola, ovaj put na svom terenu kod Norwicha, a igrač odluke bio je Gylfi Sigurdsson postigavši pogotke u 28. i 50. minuti. Debi u domu Tottenhama ubilježio je i bivši igrač Rome Erik Lamela.

Činilo se kako će ova subota biti savršena za londonske klubove sve do same završnice susreta Fulhama i West Bromwicha na Craven Cottageu. Domaćini su imali vodstvo od 22. minute i gola Sidwella, no nisu izdržali do kraja jer je u 90. bod gostima donio McAuley. Jednak je rezultat nakon posljednjeg sudačkog zvižduka bio i u ogledu dvaju promoviranih klubova Hulla i Cardiffa u kojem su domaćini poveli preko Daviesa pet minuta prije odmora, a Whittingham u 59. postavio konačnih 1:1.

• arsenal-lover15.09.2013. u 17:22
    Nije istina ovo za debi Lamele. Lamela je odigrao svoje prve minute u derbiju sjevernog Londona protiv Arsenala prošlo kolo.
    arsenal-lover
  • Obrisan korisnik14.09.2013. u 18:40
    da gardner je iznenadio obranu topnika neočekivano uspješnim izvođenjem jedanaesterca
  • Obrisan korisnik14.09.2013. u 18:37
    Real je kupio pogrešnog Welšanina... Ramsey je zvijer ove sezone! Odličan debi Ozila.