Premiership, 4. kolo, 16.09.2013, 21:00 h
Swansea City
Swansea City 2:2 Liverpool
Liverpool

Josip Tolić • ponedjeljak, 16.09.2013.

U posljednjoj utakmici četvrtog kola Premiershipa Swansea City i Liverpool remizirali su na Libertyju odigravši 2:2. Bila je to utakmica u kojoj su oba sastava imala vodstvo, a na kraju su se Redsi morali dobro namučiti i za jedan bod koji im osigurava povratak na čelo ljestvice.

Tradicionalno neugodan teren stadiona Liberty u velškom Swanseaju pokazao se i nogometašima Liverpoola čija je serija pobjeda u novoj sezoni Premier lige zaustavljena. Momčad Michaela Laudrupa izborila je remi, a mogla je i do pobjede.

Uzbudljiv je bio kraj, ali još uzbudljiviji početak ovoga ogleda. Već u drugoj minuti Labudovi su poveli preko bivšeg Redsa Jonja Shelveyja. Nakon što nije dobro izveo udarac iz daljine, sjurio se u kazneni prostor i iz drugog pokušaja matirao Mignoleta za 1:0.

Nisu se domaći navijači, međutim, mogli dugo veseliti jer je samo dvije minute potom Liverpool izjednačio. Glavnu ulogu ponovno je imao Shelvey neoprezno uputivši povratnu loptu vrataru Vormu koju je presjekao Daniel Sturridge i zabio za poravnanje rezultata, ujedno i svoj četvrti gol u četiri utakmice ove sezone.

Kao da mu i to nije bilo dosta, Shelvey je od junaka došao u poziciju tragičara naivno prodavši još jednu loptu crvenima za novi gol desetak minuta prije odmora. Realizator je ovaj put bio Victor Moses zabivši pogodak u debiju za svoju novu momčad.

Nastavak je ponudio rafalnu paljbu na obje strane, pokušao je iz slobodnog udarca slavljenik Steven Gerrard koji je 400. put nastupio kao kapetan kluba s Anfielda, ali gosti nisu mogli prelomiti utakmicu. Umjesto toga, stigla ih je kazna u 64. minuti ubačajem u kazneni prostor za - pogađate - Jonja Shelveyja koji glavom fino spušta za Michua, a Španjolac postavlja konačnih 2:2.

Do kraja je domaćin bio taj koji je imao inicijativu i Rodgersov sastav može biti zadovoljan bodom. Između ostalog, i zbog toga što se vratio na čelo premijerligaškog konvoja s desetim bodom. Velšani su se, pak, izdigli iz zone ispadanja.

• Obrisan korisnik17.09.2013. u 10:14
    Kakva luda utakmica... A Shelvey valjda zaboravio za koji klub igra, pa malo radi za jedne , pa malo za druge...
  • Obrisan korisnik17.09.2013. u 08:58
    Daj pogle vrh tablice....liverpool i arsenal 1 & 2 pa to se nije dogodilo 30 godina :P
  • Obrisan korisnik17.09.2013. u 08:49
    kako ne bi bio man of the match - gol i 3 asista:)))