Parma
Parma 1:3(1:0) Roma
Roma

Igor Šestak • ponedjeljak, 16.09.2013.

Treće kolo Serie A zaključile su u ponedjeljak na stadionu Ennio Tardini Parma i Roma. Domaćini su nakon prvih 45 minuta imali vodstvo, ali Rimljani su u nastavku prikazali vrlo dobru igru i zasluženo stigli do treće ovosezonske pobjede. Strijelci za Romu bili su Florenzi, Totti i Strootman.

Nogometaši Rome doputovali su u Parmu po treću ovosezonsku pobjedu, a taj su cilj i ostvarili. Prvih 45 minuta završili su u rezultatskom minusu, no u nastavku su uspjeli okrenuti stvari u svoju korist te se priključiti Napoliju na čelu tablice Serie A s maksimalnim brojem bodova.

Prve opasnosti po vratare kreirali su iskusni napadači. Domaćeg je vratara na paradu prisilio Francesco Totti, dok je prvu opasnost pred gostujućim vratima kreirao Antonio Cassano. Roma je tijekom prvog dijela imala nešto veći posjed, no do onih pravih, stopostotnih prilika nije uspjela doći. Dosta problema obrani gostiju zadavao je pak Jonathan Biabiany, a onda se pet minuta prije odlaska na odmor upisao u strijelce.

Francuz visok 177 centimetara dočekao je centaršut Mattije Cassanija te loptu glavom pospremio iza leđa Morgana De Sanctisa. Parma je tako krenula prema prvoj ovosezonskoj pobjedi, no Rimljani su za nastavak utakmice imali drukčije planove.

Već u drugoj minuti drugog dijela za izjednačenje se pobrinuo Alessandro Florenzi sjajnim udarcem s desetak metara od domaćeg gola, a nakon lijepe asistencije Miralema Pjanića. Izjednačujući pogodak dao je krila gostima iz glavnog grada, a dobru su igru naplatili u 70. minuti kad je Totti izbjegao zamku zaleđa, iskoristio dodavanje Kevina Strootmana i mirno svladao Antonija Mirantea.

"Točku na i" velikog Rominog preokreta stavio je upravo Strootman, pogotkom iz kaznenog udarca u 85. minuti. Cassani je u svom kaznenom prostoru srušio Gervinha, a budući da je Totti ranije napustio igru Strootman je dobio priliku upisati se u strijelce.

S 3:1 Roma je upisala svoju treću pobjedu u isto toliko kola nove sezone te trenutačno zajedno s Napolijem drži vrh Serie A. Mladi hrvatski nogometaš Tin Jedvaj utakmicu je pratio s klupe gostiju te još uvijek čeka na prve minute u dresu Vučice.