Matej Milanović • subota, 14.09.2013.

Napoli je protiv Atalante stigao i do treće uzastopne pobjede na startu sezone. Momčad Beniteza se mučila do 71. minute, no na koncu je slavila s 2:0. Milan je, pak, kod Torina gubio 2:0, ali je u sudačkoj nadoknadi ipak došao do boda.

Napoli je htio iskoristiti neodlučeni rezultat iz utakmice Intera i Juventusa i time, barem za večeras, sam zasjesti na vrh ljestvice. Napoli je igrački kontrolirao utakmicu protiv Atalante, imao veći posjed lopte i više udaraca, no opasnih prilika bilo je s obje strane. Napoli je na koncu ipak stigao do pogotka, iako je na njega trebao čekati čak 71. minutu, kada je mrežu Atalante zatresao Gonzalo Higuain.

Nakon tog pogotka utakmica je definitivno krenula u smjeru Napolija. U 74. minuti je Atalantin Luca Cigarini zaradio drugi žuti karton i isključenje, a u 81. minuti je Jose Callejon definitivno riješio utakmicu pogotkom za 2:0 Napolija. Josip Radošević je u utakmicu ušao u 85. minuti umjesto Blerima Džemailija.

Napoli je tako zadržao stopostotan učinak i zasjeo na vrh tabele s devet bodova, dok je Atalanta ostala na tri. U idućem kolu Atalanta dočekuje Fiorentinu, a Napoli će imati prvi pravi ispit u sezoni u kojoj traži titulu. Naime, momčad Rafaela Beniteza igrat će u gostima kod Milana.

U drugoj utakmici večeri upravo je Milan gostovao kod Torina i tražio je drugu uzastopnu pobjedu. No, dosta iznenađujuće, Torino je uspješno parirao Milanu i na otvaranju drugog poluvremena šokirao goste. Alessio Cerci je pronašao Danila d'Ambrosija koji se dobro snašao i svladao suparničkog vratara za 1:0 Torina u 47. minuti. U 71. minuti upravo je Cerci iskoristio prazan prostor kojeg mu je pustila obrana Milana, našao se sam pred Abbiatijem i svladao ga za 2:0.

Samo tri minute kasnije Milan je imao veliku šansu za prvi pogodak na utakmici, no Daniele Padelli, vratar Torina, sjajno je reagirao i spasio vlastitu mrežu. Gol gostiju je ipak stigao u 87. minuti, kada je Sulley Muntari pomalo sretno zabio iskoristivši lošu reakciju Padellija. Činilo se da će Torino usprkos tom golu izvući tri boda, ali u 93. minuti Milan zaradio penal. Čekalo se dosta dugo da se izvede, zbog ozljede jednog igrača Torina, a kada je na koncu Mario Balotelli došao na bijelu točku nije promašio i izjednačio je na 2:2.

Milan je tako izbjegao šokantan poraz u Torinu. No, ukoliko se momčad Maxa Allegrija namjerava boriti za mjesto u Ligi prvaka, ovakvi je rezultati nikako ne mogu zadovoljiti. Torino će, pak, imati za čime žaliti, obzirom da je mogao skinuti veliki skalp. Usprkos tome, situacija na ljestvici ne izgleda loše za Torino koji ima četiri boda, isto koliko i Milan. U idućem kolu Torino igra kod Bologne, dok Milana očekuje već spomenuti teški domaći okršaj s Napolijem.

• Obrisan korisnik15.09.2013. u 23:36
    Besmisleno je komentirat suce i penale kraj onako moćnog milana od sinoć. Milina ga je za gledat.
  • Obrisan korisnik15.09.2013. u 11:06
    penal je bio sinoć čist ko suza, nema se sta sucu prigovori, mogo je još jedan svirat na Balotelliju ranije
  • Obrisan korisnik15.09.2013. u 10:08
    javio se....thiago...
  • Obrisan korisnik15.09.2013. u 09:55
    to zato što su najbolje pa ih protivničke ekipe moraju rušiti :D i uvijek u zadnjih 15ak minuta
  • Obrisan korisnik15.09.2013. u 01:20
    Predlažem da uredništvo Sportneta napravi brojač Milanovih penala, ili ih je lakše brojati kroz Balotellijeve golove. Iako je ovaj čist kao suza, ja tipujem barem na 15 ove sezone s obzirom da u zadnjih 5 godina oni i Real imaju uvjerljivo najviše u Europi.