Dvoršek: "Igrali smo 60 minuta ozbiljnog rukometa i uspjeli razigrati cijelu momčad"

Danijela Lemaić • subota, 14.09.2013.

Hrvatski prvak Croatia osiguranje Zagreb u drugom kolu Regionalne lige uvjerljivo je svladao banjalučki Borac. Na konferenciji za novinare susret su prokomentirali treneri ekipa Boris Dvoršek i Bojan Crnomarković koji su se složili da je Zagreb puno kvalitetnija momčad, kao i igrači Ante Kaleb i Stefan Janković.

Rukometaši Zagreba odradili su posljednji test pred utakmicu Lige prvaka koja ih čeka sljedeće subote protiv slovenskog Celja. Igrači Borisa Dvoršeka već su u prvom dijelu osigurali nedostižnu prednost da bi na kraju slavili 44:20. Ekipa Bojana Crnomarkovića tako nije imala priliku približiti se aktualnom regionalnom rukometnom prvaku.

''Utakmica s Borcem poslužila nam je kao priprema za najvažniju utakmicu sljedeći vikend u zagrebačkoj Areni. Danas su svi igrači dobili priliku kako bi uvježbali agresivnu obranu koju spremamo za Celje. Pozivam stoga sve ljubitelje rukometa da dođu u što većem broju na susret s Celjem jer nam je potrebna njihova podrška'', prokomentirao je za Sportnet Filip Ivić i dodao: ''Stevanović i ja se odlično nadopunjujemo, oboje dobro branimo i nadam se da ćemo tako i nastaviti.''

''Ovdje smo došli u pomlađenom sastavu, naime, imamo problema u klubu i do prije mjesec dana nismo znali hoćemo li se natjecati i u kojoj ligi. Potpuno smo nespremni dočekali početak SEHA lige, nismo odradili cijele pripreme i ekipu smo skupljali takoreći s brda s dola. U ovom trenutku nismo mogli ništa pružiti zaista jakoj ekipi Zagreba", prokomentirao je trener Crnomarković.

Sa svojim trenerom složio se i srednji vanjski igrač Borca Stefan Janković: ''Pobjeda Zagrebaša bila je sasvim zaslužena te su pokazali da na svakoj poziciji imaju po dva, tri iskusna i kvalitetna igrača koja naša pomlađena ekipa večeras nije mogla pratiti. Nama preostaje da radom i disciplinom napredujemo kroz svaki trening i utakmicu. Nadam se da ćemo uskoro stati na noge i biti konkurentni ostalim momčadima u Regionalnoj ligi.''

''Znamo u kakvoj je situaciji Borac i želimo mu da stabilizira momčad i složi ekipu koja će biti konkurentna u SEHA ligi'', prokomentirao je situaciju Borca trener Zagreba Boris Dvoršek i nastavio o utakmici: ''Vidjela se razlika u kvaliteti u našu korist. Igrali smo 60 minuta ozbiljnog rukometa, radili smo ono što smo trenirali, od pokretljivosti obrane i agresivnosti do rada nogu. Razigrali smo cijelu ekipu osim vratara Stevanovića koji ima malih problema s koljenom.''

Zagrebov srednji vanjski Ante Kaleb istaknuo je da su Zagrebaši odigrali onako kako je trener zahtijevao: ''Nije bitan pojedinac nego cijela ekipa. Važno je da igramo kako trener traži te da smo se razigrali za utakmicu s Celjem.''