Litva u svojoj posljednjoj utakmici drugog kruga svladala Ukrajinu

Filip Han • nedjelja, 15.09.2013.

Nakon što su obje momčadi već osigurale četvrtfinale, Litva i Ukrajina su odigrale izjednačenu utakmicu u kojoj su uspješniji ipak bili Litavci. Litva je tako stigla do omjera 4-1, a Ukrajinci imaju 2-3...

Od početka utakmice Litva je stekla laganu prednost, no nije se značajnije odvajala. Standardno dobri Sergej Gladyr i Eugene Jeter pružili su dobre partije i pomagali svojoj ekipi da drži priključak. Na poluvremenu Litva je imala prednost od dva poena.

U trećoj četvrtini nijedna ekipa nije stekla prednost veću od tri poena, a u toj dionici igre obje su se ekipe dosta mučile sa šutom izvana. Prije posljednjih deset minuta igre Litva je ponajviše zahvaljujući Darjušu Lavrinoviču i njegovoj seriji poena vodila dva razlike.

Ritam utakmice ostao je isti i u posljednjoj četvrtini, te se u posljednje dvije minute utakmice ušlo s prednosti Litve od tri poena. Razliku je povećao Kleiza tricom, a u sljedećim napadima promašivali su Jeter i Gladyr, te je Litva pobijedila konačnim rezultatom 63:70.

Najbolji strijelac kod Litve bio je Kleiza s 15 poena čemu je dodao i pet skokova. Dvoznamenkast je bio još samo Motijeunas s deset poena. Kod Ukrajine 18 je zabio Gladyr, deset je dao Jeter.

• Obrisan korisnik16.09.2013. u 09:54
    ukrajina nimalo naivna momčad! imali su i sreće (poraz latvije od belgije) ali to ne mijenja činjenicu da imaju glavu i rep! bez obzira što su dobri, rađe bih da igramo s njima u 1/4 finalu nego s litvom:)
  • Obrisan korisnik16.09.2013. u 09:33
    Francuzi su poznati po kalkuliranju... Nebi se čudio da završe u finalu.
  • Obrisan korisnik16.09.2013. u 04:54
    Francuzi su opuštena družina zvijezda na godišnjem. Kako se samo dobro šale na treninzima (gledao prije utakmice prilog na TVSLO). Srbi zasluženo. Odigrali su sa duplo više želje i truda od Francuza. Nadam se samo da ove ekipe koje su do sad igrale loše-opušteno-kalkulantski neće proigrat u 4F.
  • sportoz15.09.2013. u 23:39
    Evo i ispravi se čovjek! Sad piše kako treba!
    sportoz
  • Obrisan korisnik15.09.2013. u 23:03
    Ja ne mogu da verujem kakav je doktor primarijus kosarke onaj Duda Ivkovic, ne kazem da je namerno izgubio od Ukrajine, ali tacno je znao da utakmica sa Francuzima odlucuje o prvom mestu i dozirao formu za ovu tekmu. Krstic doktor ove igre preko 20 poena i isto toliko faulova nad njim. Nedovic je... [više na forumu]