Latvija izgubila od Belgije i prepustila Ukrajini vizu za četvrtfinale

Bernard Jurišić • nedjelja, 15.09.2013.

Latvija ili Ukrajina, bila je posljednja dvojba uoči posljednjeg kola skupine E Europskog prvenstva. I riješena je već nakon prve utakmice. Latvija nije iskoristila svoju "meč-loptu" i porazom od Belgije vizu za četvrtfinale definitivno gurnula u ruke Ukrajinaca...

Latvija je prije četiri dana s 34 poena razlike razbila Ukrajinu, ali radost je na kraju ipak pripala Ukrajincima. Latviji je u posljednjem kolu trebala pobjeda protiv Belgije, uz očekivani trijumf Litve protiv Ukrajine, za prolaz u četvrtfinale i potencijalno sve do Svjetskog prvenstva.

No, Latvijce je izdala i psiha i fizika i u posljednjem su kolu poraženi od Belgijanaca 56:60. Belgiji je to bila prva pobjeda u drugom krugu, a osim njih kraj utakmice su uzdignutrih ruku dočekali i Ukrajinci.

Od početka se vidjelo da Latvijcima baš neće ići kako su naumili. Njihovo najjače oružje, šut, odbijao ih je slušati, a oni su odbijali promijeniti taktiku. Šutnuli su čak 29 trica, od kojih mnoštvo nelogično i nerezonski, a samo 5 ih je prošlo kroz obruč.

Belgijci su u 34. minuti imali najviših 46:55, ali do posljednje minute Latvijci su se ipak serijom 10:2 primaknuli na 56:57 i dobili šansu da ipak "uzmu" utakmicu. No, napravili su nove dvije napadačke gluposti, primili poene na drugoj strani i nisu mogli ništa nego pognutih glava napustiti parket. Četvrtfinale ipak neće vidjeti.

Kod Belgije je najefikasniji bio Sascha Massot s 14 poena, Mukubu je dodao 13, Hervelle 10 poena i 7 skokova. Kod Latvije je Rolands Freimanis završio s 10 poena i 11 skokova, ali i promašio polaganje u posljednjoj minuti koje je moglo donijeti vodstvo njegovoj momčadi.

• Obrisan korisnik16.09.2013. u 09:57
    drago mi je da su dalje prošli ukrajinci, jer je latvija totalno ograničena momčad. samo trice znaju pucati. ako ih krene-sigurno pobjeđuju, ako ne-sigurno gube. jebeš takvu momčad i takvu košarku.
  • Obrisan korisnik15.09.2013. u 21:29
    Ispricavam se, opce sam zaboravio da se dobi bod i u slucaju poraza.
  • Obrisan korisnik15.09.2013. u 19:38
    Solidna je Ukrajina. Dobar play, dobar trener... atletični su i uigrani. Mi smo bolji. I od Litve bolje igramo. Uz toliko dobrih visokih igrača oni se napucavaju iz vana !? Čudno
  • Obrisan korisnik15.09.2013. u 18:57
    tako sto ukrajina sa utakmicom manje vec ima jednak broj bodova kao i latvija.. znaci nakon utakmice s litvom, ukrajina ce imat bod ili dva vise od latvije.. pobjedom ukrajine protiv litve (koji nije nerealan, utakmica je u egalu trenutacno) bi se zatvorio krug izmedju litve,ukrajine i porazene... [više na forumu]