Zagora šokirala Val, remiji Hrvaca i Mosora, te Imotskog i Neretve

Ivana Jurica • ponedjeljak, 16.09.2013.

Novu dozu uzbuđenja i ponekih iznenađujućih rezultata ponudilo je peto kolo 3. HNL – jug. Mosor je odigrao neodlučeno na gostovanju kod neugodnih Hrvaca, Imotski nije mogao do sva tri boda protiv Neretve, kao ni Šibenik u Dubrovniku. Gostujuće pobjede odnijeli su Konavljanin, Junak i Jadran KS, a jedine dvoje domaće pobjede zabilježili su Omiš i BŠK Zmaj.

Nastavila se serija neporaženosti dubrovačkog GOŠK-a na Lapadu. Niz nije uspio prekinuti ni Šibenik, susret je završio rezultatom 1:1. Goste je u vodstvo doveo Marko Kartelo iz kaznenog udarca (59. minuta). Vratar Dubrovčana obranio je potom sjajnu šansu jednom gostujućem veznjaku, a odmah potom stiglo je i izjednačenje za koje je pogodio Ivo Caput (70. minuta). Do kraja utakmice pobjedi su puno bliže bili gosti: Kristić je obranio Španjin udarac, a potom je u dva navrata u glavnoj ulozi bio Milinković. U prvoj je akciji postigao pogodak, ali je označeno zaleđe, dok mu je u drugoj situaciji priliku obranio domaći čuvar mreže Kristić.

Vodeći Mosor gostovao je kod neugodnih Hrvaca, a završilo je bez pobjednika – 0:0. Domaćin je dvije dobre prilike propustio realizirati u prvom poluvremenu, dok su gosti odličnih prilika imali u nastavku utakmice, ali nepreciznosti i domaći vratar Kolić nisu dozvolili da se mreža zatrese.

I peti put ove sezone stobrečki Primorac potpisao je kapitulaciju. Ovog puta na domaćem ih je terenu s 1:0 pobijedio Konavljanin koji je upisao treću pobjedu za redom. Ključan trenutak utakmice dogodio se u 28. minuti: domaći vratar srušio je Garbu, jedanaesterac za goste i crveni karton domaćem vrataru. Siguran realizator za pobjedu gostiju bio je Vlaho Grbešić.

Jedan bod za gostujuću pobjedu bio je dovoljan i sinjskom Junaku, koji je slavio u Opuzenu iako su domaćini imali više prilika na utakmici. Drugu pobjedu momčadi Deana Računice donio je pričuva Stipe Kunac u 89. minuti.

Još jedan susret bez golova odigrali su Imotski i Neretva. Bio je to susret za zaborav, bez puno pravih prilika, a podjelom bodova na kraju su ipak zadovoljniji bili gosti.

Pet golova i to svi u drugom poluvremenu pali su u susretu Croatije i Jadrana iz Kaštel Sućurca u Zmijavcima, a pobjedu su s 3:2 odnijeli gosti. Mrkonjić je u 65. minuti iz jedanaesterca domaćinima donio vodstvo. Samo tri minute kasnije Majić je pogodio za izjednačenje. Vodstvo gostima u 75. minuti donio je Katić. Ćapin je u 88. minuti pogodio za novo izjednačenje, da bi trijumf gostima donio pričuva Kalebić u 90. minuti.

Drugi uzastopan poraz zabilježio je prošlosezonski prvak Val, ovog puta na domaćem terenu, Zagora je slavila s 2:0. Terenska inicijativa bila je na strani domaćina, ali pogodak je pao na suprotnoj strani, Filip Matijaš poentirao je u 27. minuti. Potvrda pobjede za momčad s Borovišta stigla je u 77. minuti kad je Blaženko Emer, koji je nešto ranije ušao u igru, iz kontre postavio konačnih 0:2. Domaćini su susret završili i s igračem manje, u 90. je minuti, zbog dva žuta, pocrvenio Ivan Borzić.

Visoku poziciju na ljestvici Omiš je dodatno učvrstio pobjedom nad makarskim Zmajem koji je poslije tri pobjede, upisao poraz, bilo je 2:0 za domaćine. Jure Žilić neposredno prije odlaska na odmor zatresao je mrežu gostiju, a potvrda pobjede Omišana stigla je 15 minuta prije kraja utakmice kad je Ante Kuvačić poentirao nakon kornera.

Daleko najefikasniji susret ovog kola odigran je u Blatu na Korčuli, gdje je domaći Zmaj s 5:4 pobijedio Kamen. Ćapin je u desetoj minuti goste doveo u vodstvo. S tri gola uzvraćaju domaćini: Kaleb izjednačuje rezultat u 25., Škoro četiri minute kasnije pogađa za 2:1, da bi u 37. minuti Hozić pogodio za 3:1. Na poluvrijeme se otišlo rezultatom 3:2 jer je Kljenak zabio u 37. minuti. Za novo izjednačenje u 56. minuti pobrinuo se Ćapin. Batista u 61. minuti domaćinima opet donosi vodstvo, ali radost je trajala samo pet minuta, dok se u strijelce nije upisao Jezidžić. Drugi gol Nedjeljka Kaleba u 83. minuti domaćinima je donio konačnu pobjedu – 5:4. U sudačkoj nadoknadi gosti su propustili izglednu priliku, a sudac je u trećoj minuti nadoknade zbog međusobnog udaranja šakama isključio Batistu kod Zmaja, odnosno Juričića kod Kamena.

• Obrisan korisnik17.09.2013. u 13:07
    Od 3. do 5. lige je nogomet kakav je nekad bio, s domaćim igračima, s navijačima koji dolaze bodriti susjede i prijatelje, s lošom infrastrukturom, s kroničnim nedostatkom novca, s igračima koji igraju više rekreativno, često i bez treninga, jer 90 posto njih ne može živjeti od tisuću-dvije koliko... [više na forumu]
  • cameosis17.09.2013. u 03:26