Makedonci oduševili, PSG uspio pobijediti Dinamo

Ivana Strahija • nedjelja, 22.09.2013.

Sigurno je najveća priča subotnje rukometne ponude 29:29 u Skoplju, gdje je kod Vardara gostovala Barcelona, no ni ostale utakmice skupine C nisu bile lišene zanimljivosti.

Vardar - Barcelona 29:29 (15:19)

Teško da se tko nadao takvom otporu Vardara u prvoj utakmici protiv Barcelone, a vjerojatno se nisu ni sami Španjolci, koji su gubili 7:3 prije no što su se snašli na parketu dvorane u Skoplju. Kad su shvatili da protiv Vardara neće biti dovoljni ništa osim najboljeg, igrači Barcelone zaigrali su bolje, izjednačili na 10:10, a potom došli do +4 s kojima se ide na odmor.

U drugom dijelu se nastavlja slična priča, Barcelona je došla do +6 i činilo se da je to - to, no Makedonci su još jednom pokazali da ih se ne smije olako shvatiti. Sjajni su Hrvat Igor Karačić (7), kao i novopridošli Španjolac Alex Dujšebajev (5), potonji je s posebnim guštom bušio mrežu svojih zemljaka i započeo preokret do 25:24. Ipak, nisu uspjeli skopski rukometaši doći do punog iznenađenja, ali su na koncu uzeli bod s 29:29.

Barcin Kiril Lazarov (4), stariji brat Vardarovog Filipa Lazarova, kasnije je kazao: "Pokazalo se da ne možemo utakmice dobivati samo na ime. Naučili smo sada da je Liga prvaka ozbiljno počela i da ne možemo baš nikoga uzimati neozbiljno. Vardar je odigrao odlično, a vjerujem da će igrati još i bolje u nastavku natjecanja."

Wacker Thun - Metalurg 22:23 (9:13)

Sastav Line Červara, drugi makedonski u Ligi prvaka, iz Švicarske donosi dva boda. No, debitanti u Ligi prvaka pokazali su vrlo dobar rukomet i, što je još važnije, znali su iskoristiti posustajanje Makedonaca u drugom dijelu te umalo uzeli bod.

Metalurg je naime na odmor otišao s +4, a onda tu razliku povećao na +5 (18:23) u drugom dijelu, te u posljednjih pet minuta popustio u koncentraciji, što mu se umalo obilo o glavu. Švicarci su naime počeli puniti mrežu Metalurga, a pogodak za 22:23 zabio je Hrvat u redovima Wacker Thuna Borna Franić, iskusni 38-godišnjak. U posljednjih tridesetak sekundi domaćini ipak nisu uspjeli postići gol za egal.

Trener Švicaraca Martin Rubin po utakmici je rekao: "Naravno da smo razočarani konačnim rezultatom, no pokazali smo da možemo igrati u Ligi prvaka. Zadovoljan sam igrom u obrani, no u napadu smo propustili previše prilika, a razbranio se i Darko Stanić."

PSG Handball - Dinamo Minsk 34:30 (12:11)

I PSG se mučio sa svojim protivnikom, bjeloruskim Dinamom, koji nije pokazao ni malo respekta prema zvijezdama okupljenima u bogatom pariškom klubu. Rukometaši iz Minska držali su korak s PSG-om u prvom dijelu, a u drugom poluvremenu uzeli i vodstvo sve do 19:22. Ipak, dulju je klupu imao domaći sastav, i na njoj bolje igrače, što je na koncu presudilo da dva boda ostanu u Parizu.

U redovima Dinama dobar je s četiri pogotka bio Hrvat Ivan Ninčević, kojem je bilo krivo što njegova momčad nije iskoristila prednost koju je imala: "Trebali smo stisnuti zube i pobijediti. No, promašivali smo zicere, a kad s druge strane stoje igrači kalibra Narcissea i Abaloa, kazna je sasvim sigurna", kazao je nakon utakmice.

Boje PSG-a brane Jakov Gojun, Igor Vori (4) i Marko Kopljar (3), a potonji je kazao: "Očito je da imamo na čemu raditi, jer će utakmica idućeg tjedna u Skoplju biti mnogo teža. Dinamo je igrao vrlo dobro, a da se mi nismo popravili u obrani, mogao je i odnijeti pobjedu, sasvim zasluženo."

• Obrisan korisnik23.09.2013. u 09:32
    ovaj karačić je jako dobar srednji vanjski! '88 godište, kao i duvnjak! mislim da bi on trebao biti zamjena duvanjku u repki-dokazao se! dolazi i mali ante kaleb u zagrebu. sada je zdrav, tragedija je iza njega (smrt majke) i mogao bi ove sezone imati veliku minutažu u ligi prvaka.
  • Obrisan korisnik22.09.2013. u 11:11
    Dva makednoska kluba su skupa u grupi?Blesavo stvarno...