PSG i Monaco podijelili bodove, Lyon napokon do pobjede

Filip Han • ponedjeljak, 23.09.2013.

U iščekivanom dvoboju PSG-a i Monaca nije bilo pobjednika. Najbolji igrači obje ekipe su postigli pogotke te rezultat ostavili neriješenim čime je Monaco zadržao prvo mjesto tablice. Nerješen susret odigrali su i Lorient i Bordeaux, a pobjede su ostvarili Lyon i Nica...

U prvome nedjeljnom susretu snage su odmjerili Lorient i Bordeaux. Mreže su se počele puniti već u osmoj minuti kada je iz jedanaesterca zabio Cheick Diabate. Izjednačenje je stiglo već u 22. minuti nakon gola Vincenta Aboubakara, ali već tri minute poslije Bordeax ponovno vodi zahvaljujući Gregoryju Sertiću. Do kraja prvog poluvremena Bordeaux je još povećao vodstvo golom Henrija Saiveta u 30. minuti, a minutu prije kraja zaostatak je smanjio Kevin Monnet-Paquet.

Drugo je poluvrijeme donijelo samo jedan pogodak, no taj je bio vrlo vrijedan za domaće igrače jer je njime izvučen bod. Strijelac izjednačujućeg pogotka bio je Sadio Diallo.

Lyon je napokon uspio upisati pobjedu, i to nakon više od mjesec dana. Uspjeli su pobijediti Nantes kod kuće, iako su gosti poveli u 24. minuti. Tada je zabio Jordan Veretout. Već tri minute poslije izjednačio je Bafetimbi Gomis, a s neriješenim rezultatom se otišlo na poluvrijeme.

Nakon povratka iz svlačionica Lyon je poveo i to u 55. minuti pogotkom Clementa Greniera. Do kraja utakmice Lyon je još povećao svoju prednost golom Jimmyja Brianda.

Visoku je pobjedu ostvarila Nica na otvaranju svojeg novog stadiona Allianz Riviere. Nasuprot Nici stajao je Valenciennes koji je nastradao rezultatom 4:0. Domaći su poveli u 32. minuti kada je iz penala zabio Dario Cvitanich. U 44. minuti strijelac je bio Eric Bautheac. Strijelci su postali i Christian Bruls te Alexy Bosseti, prvi u 70., a drugi u 73. minuti.

U derbiju kola bodove su podijelili PSG i Monaco u Parizu. Aktualni prvaci su poveli već u petoj minuti kada je zabio Zlatan Ibrahimović. Monaco je uspio izjednačiti već u 20. minuti i to preko svoje prve zvijezde Radamela Falcaa koji je svoj peti prvenstveni pogodak zabio glavom.

Monaco je ostao na čelu tablice s 14 bodova, dok ga PSG prati s 12.

• Obrisan korisnik23.09.2013. u 11:29
    sry kume al to je radia kod mourinha a kad je radia kod njega radia bi i kod ostalih sta si nabroja uostalom vise od pola njegovih golova je palo zato sta je glumia fakina pa bi mu pljeska zato nemoj tako
  • Mithrandir23.09.2013. u 10:37
    Cvitanić nastavlja trpati za Nicu i ove sezone..........
    Mithrandir
  • Obrisan korisnik23.09.2013. u 09:29
    da. monaco je vrlo brzo postao MOMČAD. nevjerojatno! bit će zanimljiva sezona. ne treba otpisati ni lyon, ni OM!
  • Balky 9923.09.2013. u 02:09
    dobra utakmica,monaco mi stvarno izgleda kao jako ozbiljan kandidat psg-u... ali najvise sam fasciniran bio ibrahimovicem i njegovim nepostovanjem prema igri,klubu,suigracima pa i samom sebi... 2 upropastena zicer jer ide glumit "fakina" nekog...i to mrtav hladan... propuh u glavi... [više na forumu]