Kadir povukao Rennes do domaća tri boda, Roux Lilleov junak u Sochauxu

Ivor Krapac • subota, 21.09.2013.

U subotu navečer odigrane su četiri utakmice šestog kola francuskog prvenstva, s po jednom domaćom i gostujućom pobjedom, uz dva remija. Do punog plijena došli su Rennes kod kuće i Lille u gostima, u Sochauxu...

Poslije neefikasnog ogleda Bastije i Olympique Marseillea na Korzici, preostale subotnje utakmice šestog kola francuskog prvenstva donijele su pogotke. Rennes je slavio na vlastitom, a Lille na tuđem terenu, dok su Montpellier i Guingamp uzeli po bod u gostima.

Ogled Rennesa i Ajaccija riješen je vrlo rano, već do sredine prvog poluvremena. Domaća momčad došla je do 2:0 uz glavnu ulogu alžirskog veznjaka Foueda Kadira, koji je zabio oba pogotka, u 13. i 16. minuti.

Rennes je ovom pobjedom izbio na peto mjesto ljestvice, s prikupljenih 11 bodova, a bod manje ima Lille, koji je u šestom kolu s 2:0 prošao gostovanje u Sochauxu. Pobjedu momčadi Renea Girarda osigurao je 25-godišnji napadač Nolan Roux, koji se upisao na semafor u 34. i 37. minuti.

Najefikasnija subotnja utakmica odigrana je u Annecyju. Domaći Evian izvukao se iz rezultatske rupe protiv Montpelliera, vraćajući se poslije zaostatka od 2:0 do konačnih 2:2. Víctor Montano (37') i Remy Cabella (53') bili su gostujući strijelci, a Daniel Wass (74') i Modou Sougou (77') zabili su za domaću momčad.

Reims kod kuće nije došao do treće ovosezonske prvenstvene pobjede. Gostujući Guingamp dugo je bio u vodstvu, poslije autogola Anthonyja Webera u petoj minuti, ali momčad Huberta Fourniera na koncu je uzela barem bod, zaslugom Nicolasa de Previllea nešto više od pola sata do kraja utakmice.