3. HNL Središte: Bistra, Maksimir i Vrbovec i dalje bez poraza

Kristijan Musa • ponedjeljak, 30.09.2013.

Odigrano je sedmo kolo u trećeligaškom Središtu. Ni nakon sedmoga kola Bistra i Maksimir nisu upisali poraz, baš kao što Samobor, Karlovac i Klas još nisu upisali niti jednu pobjedu. Favoriti si bili većinom uspješni, Bistra je zadržala vodstvo na ljestvici sa više nego uvjerljivom pobjedom nad Klasom od 5:0, dok je Maksimir uzvratio pobjedom nad momčadi Španskog sa 2:0. Strijelci su bili poprilično učinkoviti. U osam utakmica postignuto je 20 pogodaka, dok je kolo obilježeno sa tri crvena kartona, od njih dva na susretu HAŠK-a i Vrbovca.

Momčad Bistre je ponajviše zahvaljujući hat-tricku Tihomira Šoštarića svladala Klas sa čak 5:0. Domaćini su od samoga početka ozbiljno krenuli u utakmicu te se to isplatilo u 35. minuti, kada Šoštarić postiže svoj prvi gol. Sa tim rezultatom se otišlo na odmor. Ipak, u nastavku je vratar gostiju, Nikola Schreng morao još četiri puta vaditi loptu iz mreže. U 55. minuti utakmice vodstvo domaćih udvostručio je Valentino Novosel. Samo pet minuta kasnije Antun Strjački pogađa za 3:0. U razdoblju od dvije minute, točnije od 69. do 71. minute, Tihomir Šoštarić zabija dva pogotka i njima postavlja konačnih 5:0 za Bistru.

Bistra je tom pobjedom sačuvala prvo mjesto na ljestvici zahvaljujući znatno boljoj gol razlici u odnosu na momčad Maksimira. Maksimir je također slavio u sklopu sedmog kola. Na vlastitome terenu su rezultatom 2:0 svladali Špansko. Na prvi pogodak se čekalo 52 minute, a onda je mrežu gostiju zatresao Woon Lee Ro. Sedam minuta kasnije Roko Zvonimir Strika pogađa za konačnih 2:0 za Maksimir. Špansko je utakmicu završilo sa samo devet igrača. U 55. minuti susreta Matej Brkić je zaradio svoj drugi žuti karton zbog prigovora sucu, dok je 15 minuta prije karaja Gabrijel Grčević dobio izravan crveni karton zbog nesportskog poteza. Naime, Grčević je kažnjen prijevremenim napuštanjem travnjaka, jer je suparničkom igraču očigledno uputio udarac laktom u lice. Gosti su ovim porazom pali na ljestvici, ali su i dalje na diobi petoga mjesta.

Dugo Selo je na svome Gradskom stadionu također slavilo uvjerljivo pobjedu. Naime, izabranici Igora Kovačevića su sa 4:0 svladali Zagorec. Ovdje se pak na prvi pogodak nije čekalo dugo. Već u trećoj minuti Eugen Filipović dovodi domaće u vodstvo. Tih 1:0 je ujedno bio i rezultat prvoga dijela. U drugoj minuti nastavka Dugo Selo povisuje svoje vodstvo. Pogodak za 2:0 postigao je Antonio Lukić.U 68. minuti Stipe Mamuza postiže treći zgoditak za Dugoseljane, da bi konačnih 4:0 dvije minute prije kraja postavio Antonio Lukić svojim drugim pogotkom na utakmici. Ovom pobjedom se Dugo Selo popelo na treće mjesto, dok je Zagorec pao na deveto mjesto Središta.

U Pešćenici su HAŠK i Vrbovec podijelili bodove odigravši 1:1. Domaći su poveli šest minuta prije kraja prvog dijela, a u vodstvo ih je doveo Stjepan Krznar. Vrbovec je izjednačio u 63. minuti preko Marka Erića. Deset minuta prije kraja gosti su ostali s igračem manje, isključenjem Leona Leušteka. Ipak, desetkovani Vrbovec sačuvao je rezultat do kraja te je s ovim osvojenim bodom četvrta momčad na ljestvici 3. HNL Središte. HAŠK je pak na 12. mjestu sa sedam bodova.

Trnje je slavilo izuzetno važnu pobjedu u Stupniku, pobjedivši istoimenog domaćina rezultatom 3:1. Već u petoj minuti Marko Tadić dovodi goste u vodstvo, koje devet minuta kasnije udvostručuje Goran Petković. Domaći su nakon samo 21 minute igre gubili sa tri pogotka razlike. Strijelac za 0:3 bio je Boris Eterović. U petoj minuti nastavka Ivan Zelenika smanjuje rezultat, ali je utakmica ipak završila pobjedom Trnja 3:1. Trnje je ovom pobjedom na sedmome mjestu, dok je Stupnik dva mjesta bolje plasiran.

U SRC Grana Klaka su Dubrava i Vrapče odigrali neodlučeno 1:1. Na prvi zgoditak na utakmici čekalo se čak 54 minuti kada mrežu domaćih trese Alen Alić. Vodstvo Vrapča nije dugo trajalo, jer je samo pet minuta kasnije rezultat izjednačio Mario Dodić. To je ipak, kako se na kraju uspostavilo bio posljednji gol na susretu. Dubrava i Vrapče su nakon sedam odigranih utakmica susjedi na tablici. Dubrava je deveta momčad lige, dok su Vrapče jedno mjesto ispod njih.

Udarnik je u svom Kurilovcu slavio protiv gostiju iz Samobora sa minimalnih 1:0. Gol vrijedan sva tri boda postigao je Stjepan Završki nakon 25 minuta igre. Ovim trobodom Udarnik je pretekao Samobor na ljestvici te su sada sa šest osvojenih bodova 13. momčad lige. Nedavni prvoligaš Karlovac ni nakon sedmoga kola ne zna za pobjedu. U susretu protiv momčadi Libertasa pred vlastitim gledateljstvom remizirali su 1:1. Karlovac je poveo u 26. minuti preko Matije Mišića, dok je pogodak rezervnog igrača Libertasa Marija Milašinovića donio vrijedan bod gostima, koji su sada na 11. mjestu.