Fiorentina
Fiorentina 2:2 Parma
Parma

Matej Milanović • ponedjeljak, 30.09.2013.

U zadnjoj utakmici šestog kola Serie A Parma je u 92. minuti ulovila Fiorentinu i zaustavila je na 2:2. Fiorentina je tako nastavila negativno razdoblje i već treći susret uzastopno ostala bez pobjede. U prvom poluvremenu ušao je Ante Rebić i debitirao u talijanskom prvenstvu.

Šesto kolo nogometne Serie A zaključilo se utakmicom Fiorentine i Parme. U prvom poluvremenu opasnih prilika bilo je s obje strane, no nepreciznost pred golom i par dobrih obrana domaćeg golmana, Neta, bili su glavni razlog da se na odmor ode pri početnom rezultatu, 0:0. Od prvog poluvremena treba spomenuti i da je Ante Rebić ušao u 36. minuti umjesto ozlijeđenog Giuseppea Rossija i tako debitirao u Serie A.

Nastavak je donio pogodak već u prvoj minuti. Pucao je Walter Gargano, a Fiorentinin Gonzalo Rodriguez je skrenuo loptu i zavarao Neta. Rodriguez se iskupio u 64. minuti, kada je nakon kornera glavom zabio za 1:1. Nakon par neiskorištenih prilika, domaći su u 78. minuti uspjeli i povesti. Juan Vargas se odlično snašao u protivničkom šesnaestercu i postigao gol za 2:1.

Fiorentina je potom krenula po treći gol, kojim bi riješila utakmicu. Međutim domaći nisu uspjeli zabiti i kada je dvoboj izgledao gotov, u drugoj i posljednjoj minuti sučeve nadoknade, Massimo Gobbi je šokirao domaće. Jonathan Biabiany je ubacio loptu, a Gobbi ju je glavom poslao u mrežu za konačnih 2:2.

Parma se tako popela na šest bodova i ima tri boda prednosti pred zonom ispadanja, a u idućem kolu ima domaći susret sa jednim od konkurenata u borbi za ostanak, Sassuolom. Fiorentina je, pak, već treću utakmicu uzastopno ostala bez pobjede i sad je na 11 bodova, sedam od vrha, odnosno pet od trećeg mjesta, koje vodi u doigravanje za Ligu prvaka. Negativna serija Fiorentine mogla bi se nastaviti i u idućem kolu, jer je očekuje teško gostovanje kod Lazija.

• monadiFiume02.10.2013. u 11:34
    ne mogu vjerovat da je Gargano zabio gol hahaha koliko sam ga mrzio lani u Interu, sreća da nam je otišao :)
    monadiFiume
  • ZooM01.10.2013. u 16:31
    Debi za zaborav, još mnogo rada će trebati, kapacitete ima, da li će se razviti u napadača reprezentativnog A kalibra, vidjeti ćemo.
    ZooM
  • skembi01.10.2013. u 11:01
    Kakav glupi gol na kraju (počevši od Rebića koji je kriv što je dao loptu Parmi, pa sve do golmana koji je krenuo za loptom pa neobjašnjivo stao par koraka prije nje). Igrači moraju shvatiti da utakmica traje i nakon 90 minuta...
    skembi
  • Obrisan korisnik01.10.2013. u 09:29
    Nisu Viole neka mala ekipa da zalim sta nismo osvojili sva 3 boda,i ovaj bod je odlican! Forza Parma!
  • beaver01.10.2013. u 02:50
    sasvim solidnih 50tak minuta za Rebica. Dobio je po faci par puta pa se naljutio. :-)