Milan
Milan 1:0 Sampdoria
Sampdoria

Matej Milanović • subota, 28.09.2013.

Milan je s minimalnih 1:0, pogotkom Valtera Birse, svladao Sampdoriju u šestom kolu Serie A. Time je Milan prekinuo seriju od tri kola bez pobjede, dok je Sampdoria u krizi i nikad u Serie A nije imala samo dva boda nakon šest utakmica.

U šestom kolu Serie A međusobno su igrali Milan i Sampdoria, dvije momčadi koje su razočarane načinom na koji je krenula sezona. Sampdoria nema još niti jednu pobjedu i sa samo dva osvojena boda je u zoni ispadanja, dok je Milan u utakmicu ušao s pet bodova iz pet utakmica, premalo za momčad kojoj je minimalni cilj plasman u Ligu prvaka.

Prvu ozbiljniju priliku Milan je imao u 17. minuti. Robinho je odlično proigrao Kevina Constanta, koji je volejem za malo promašio vrata Sampdorije. Deset minuta kasnije domaća obrana je opasno visila i to zbog onog što joj je već duže vrijeme slaba točka, visoke lopte. Andrea Costa je nesmetano pucao glavom i loptu poslao blizu vratnice, dok je Christian Abbiati nepomično promatrao.

No, Sampdoria nije iskoristila priliku i utakmica je odlučena već u prvoj minuti nastavka. Robinho je dodao Valteru Birsi, koji se na rubu šesnaesterca namjestio i potom preciznim udarcem svladao Sampdorijinog vratara za 1:0 Milana. Samo tri minute kasnije Birsa je ponovno pucao, vratar je odbio loptu do koje je stigao Andrea Poli i asistirao Robinhu, koji pred praktički praznim golom nije uspio ugurati loptu u mrežu.

Milan je do kraja susreta imao još par prilika da zaključi utakmicu, no rezultat se više nije mijenjao. Ovom pobjedom Massimiliano Allegri može barem nakratko odahnuti i u malo mirnijoj atmosferi spremiti iduće utakmice, gostovanja kod Ajaxa u Ligi prvaka i kod Juventusa u prvenstvu. S druge strane, Sampdoria, koju vodi Delio Rossi, je u potpunoj krizi. Dva boda u šest utakmica je najgori start u klupskoj povijesti u Serie A i pitanje je hoće li Rossi voditi momčad i u idućem kolu.