Lyon bez domaće pobjede, Sochaux prepustio začelje Valenciennesu

Ivor Krapac • subota, 28.09.2013.

Nogometaši Lyona, suparnici Rijeke u skupini I Europske lige, nisu došli do željenog rezultata u osmom kolu francuskog prvenstva. Lyon je kod kuće uzeo samo bod protiv Lillea, koji je i dalje pri vrhu ljestvice. U subotnjem večernjem terminu pred svojim su navijačima pobjede slavili Nica i Sochaux, koji se pomaknuo s dna ljestvice...

U subotu navečer odigran je najveći dio osmog kola francuskog prvenstva. Među pet utakmica, po zanimljivosti se izdvajala ona u Lyonu, gdje je jedan od Rijekinih suparnika u Europskoj ligi igrao protiv Lillea. No, pokazalo se da je utakmica bila zanimljivija na papiru nego je ispalo na terenu, sa završetkom bez pogodaka.

Poslije ovog remija, Lyon se zadržao u sredini prvenstvenog poretka, na osmom mjestu. Lille je nekoliko koraka ispred, na četvrtoj poziciji, s četiri boda zaostatka za trenutno vodećim PSG-om.

U večernjim utakmicama svoj su bodovni učinak najviše popravili Nica i Sochaux. Nica je kod kuće došla do 1:0 protiv Guingampa, uz pogodak Darija Cvitanića (48'), argentinskog napadača hrvatskih korijena, kojega se svojedobno spominjalo kao kandidata za reprezentaciju koju je tada vodio Slaven Bilić.

Nica se pobjedom probila na peto mjesto ljestvice, bodovno poravnata s Lilleom, ali sa slabijom gol-razlikom.

Sochaux se brzo oporavio od visokog poraza u Guingampu (5:1) u sedmom kolu, u utakmici odigranoj u srijedu. Do subote posljednjeplasirana momčad prvenstva proslavila je 2:0 protiv Valenciennesa i time prepustila svojem suparniku začelje ljestvice.

Za prvu ovosezonsku Sochauxovu ligašku pobjedu zabili su Cedric Bakambu (12') i Brazilac Carlao (18').

Uz utakmicu u Lyonu, još su dva subotnja susreta okončana s po bodom za svaku momčad. Saint-Etienne bio je na putu prema domaćoj pobjedi nad Bastijom sve do 85. minute, nakon što su se Franck Tabanou (27') i Ismael Diomande (57') pobrinuli za 2:0. No, gosti s Korzike vratili su se u završnici. Belgijski napadač Gianni Bruno (85') prvo je smanjio na 2:1, a konačni rezultat je u četvrtoj minuti sudačke nadoknade na kraju susreta postavio Francois Modesto.

Evian i Bordeaux su u Annecyju odigrali 1:1. Kevin Berigaud (25') bio je strijelac za domaću momčad, a Cheick Diabate (70') za goste iz Bordeauxa, koji su posljednjih 10 minuta odigrali bez isključenog Maximea Poundjea.

S obzirom da je Bordeaux i dalje u donjoj polovici ljestvice, remi neće previše usrećiti momčad Francisa Gillota. S prikupljenih sedam bodova u dosadašnjih osam kola, sada su na 16. mjestu.