Filip Han • nedjelja, 29.09.2013.

Kompletirano je osmo kolo francuskog prvenstva. Monaco nije uspio doći do pobjede kod Reimsa, no i dalje su ostali neporaženi upisavši remi. Nantes je upisao uvjerljivu pobjedu kod Rennesa, a neriješenu utakmicu odigrali su Ajaccio i Montpellier...

Prvi nedjeljni susret donio je dvoboj između Rennesa i Nantesa. Gosti su bili uspješniji i kući su odnijeli tri boda do kojih su došli uvjerljivom pobjedom od 1:3. Nantes je poveo u 17. minuti pogotkom Filipa Đorđevića. Vodstvo je povećao u 43. minuti Serge Gakpe.

Deset minuta nakon povratka s odmora domaći su smanjili zaostatak zahvaljujući Nelsonu Oliveiri. Rennes ipak nije imao snage za nešto više od toga, a u 90. minuti Nantes je podebljao vodstvo nakon gola Lucasa Deauxa.

U drugom susretu dana bodove su podijelili Ajaccio i Montpellier. Montpellier je već u desetoj minuti poveo nakon penala koji je izveo Remy Cabella. Kazneni udarac skrivio je Claude Goncalves zbog igranja rukom za što je dobio i izravni crveni karton.

Igrač više ipak nije dao prednost Montpellieru koji je primio gol u 36. minuti. Strijelac je bio Ronald Zubar. Broj igrača na terenu se izjednačio dvije minute kasnije kada je drugi žuti dobio Yassine Jebbour, no nijedna momčad više nije uspjela zabiti gol.

Monaco se zadržao na vrhu prvenstvene ljestvice iako nije uspio doći do pobjede kod Reimsa. Domaći su u poveli već u četvrtoj minuti zahvaljujući Antoineu Devauxu koji je glavom svladao Danijela Subašića, no gostima nije trebalo dugo da izjednače. Već u 13. minuti iz slobodnog udarca lijep pogodak je postigao Joao Moutinho. Bio je to prvi gol ove sezone, a da ga nisu postigli Radamel Falcao ili Emmanuel Riviere.

Do kraja utakmice obje su momčadi imale još nekoliko prilika, no nijedna nije pronašla put do mreža, pa je rezultat ostao nepromijenjen, iako je Reims ostao i s igračem manje kada je drugi žuti karton u 86. minuti dobio Atila Turan.